BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Zmodernizowano sztuczne lodowisko w Częstochowie

W Częstochowie gruntownie zmodernizowano sztuczne lodowisko. W ramach inwestycji wyremontowane zostały trybuny oraz zmodernizowano budynek sportowy lodowiska, a całość kosztowała 4 mln zł.

Oficjalnego otwarcia zmodernizowanego sztucznego lodowiska w Częstochowie, które mieści się przy ulicy Boya-Żeleńskiego dokonał zastępca prezydenta Częstochowy Jarosław Marszałek, który podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji.

Natomiast przewodniczący rady miasta, Zdzisław Wolski powiedział Ruch jest bardzo ważny dla zachowania dobrego zdrowia. Warto korzystać z obiektów, które ułatwiają prowadzenie sportowego trybu życia.

W ramach modernizacji sztucznego lodowiska w Częstochowie przebudowano i wyremontowano budynek sportowy, który jest zapleczem lodowiska. Gruntownie zmodernizowane zostały też trybuny na 700 widzów. Wybudowano nowy budynek zaplecza magazynowo-technicznego.

W ramach prac zagospodarowany został też teren - wykonano ogrodzenia i bramy. Powstały też dwa boiska sportowe, z których będzie można korzystać latem.

W sezonie jesienno-zimowym sztuczne lodowisko Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie czynne codziennie od rana do wieczora. Obiekt wyposażony został w elektroniczny system obsługi klienta.

Projekt współfinansowany był z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. UE przeznaczyła na ten cel ponad 1,5 mln zł.

źródło i zdjęcie: www.czestochowa.pl

logo footer