BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Pięć firm w drugim przetargu na budowę stadionu w Białymstoku

Rozpoczął się drugi etap przetargu na budowę stadionu w Białymstoku. Spośród dziewięciu firm, które nadesłały swe zgłoszenia, komisja przetargowa wybrała pięć, które do 12 stycznia złożą swoją ofertę cenową.

Pięć firm, które wybrano do drugiego etapu przetargu na dokończenie budowy stadionu w Białymstoku, to firma Warbud oraz konsorcja stworzone przez firmy Unibep z Bielska Podlaskiego, Hybrobudowę, IDS-BUD oraz PORR.

Przy wyborze firm do drugiego przetargu sprawdzano m.in. doświadczenie w trudnych konstrukcjach dachowych i to, czy ewentualny wykonawca dysponuje 350 budowlańcami. Tylko wybrana piątka będzie mogła złożyć już konkretne oferty na wykonawstwo - w stu procentach decydująca będzie cena.

Całe postępowanie wydłużyło się o prawie trzy tygodnie, ponieważ włodarze i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji czekali na orzeczenie prezesa Urzędu Zamówień Publicznych odnośnie wykluczenia z postępowania konsorcjum firmy Eiffage, z którym w czerwcu zerwano umowę. Wykonawca nie dotrzymał terminów związanych wytyczonych w harmonogramie inwestycji - latem tego roku miała być gotowa połowa stadionu, a oszacowano, że wykonano tylko 17 procent zadania. Teraz magistrat w sądzie domaga się od konsorcjum pięciu milionów złotych kary.

Zastosowano przepis mówiący o tym, że wyklucza się z postępowania wykonawców, którym w poprzednich inwestycjach zamawiający wypowiedział lub odstąpił od umowy, wyjaśniał Krzysztof Paszko, przewodniczący komisji przetargowej.

Paszko dodał, że dokumentacja Eiffage złożona na przetarg nie była oceniana, ale gdyby tak się stało, i tak zdobyłaby najniższą ocenę na tle konkurentów.

Eiffage, a także inne firmy, które nie zostały zakwalifikowane do dalszego postępowania, mogą złożyć odwołania. Ale to i tak nie wstrzyma drugiego etapu postępowania. Na razie dotychczasowy wykonawca nie podjął decyzji, co do dalszych kroków.

W środę do wszystkich pięciu firm, które stają do drugiego przetargu na budowę stadionu w Białymstoku, wysłano zaproszenia do składania ofert cenowych. Mają one czas do 12 stycznia. Wyniki przetargu jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, znane będą na przełomie lutego i marca. W marcu też wykonawca będzie mógł wejść na plac budowy.

Na wykonanie stadionu w Białymstoku w projekcie budżetu miasta zaplanowano 77 mln zł. Zakończenie budowy stadionu planowane jest na koniec 2013 roku.

źródło: www.bialystok.gazeta.pl
zdjęcie: Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta

logo footer