BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Czy podczas Euro 2012 Holendrzy zbudują w Pruszczu Gdańskim miasteczko namiotowe?

Jeśli w trakcie Euro 2012 reprezentacja Holandii zagra na PGE Arenie, to na lotnisku w Pruszczu Gdańskim może zamieszkać nawet kilkanaście tysięcy kibiców tej drużyny, którzy wybudują tam miasteczko namiotowe.

W trakcie Euro 2012 na PGE Arenie trzy mecze grupowe zagra albo reprezentacja Hiszpanii albo Holandii. Więc szansa, że to właśnie pomarańczowych będzie można zobaczyć w Gdańsku, jest bardzo duża. Życzyliby sobie tego sami Holendrzy, którzy podczas każdej wizyty w Polsce podkreślają, że marzą o wylosowaniu Gdańska, m.in. ze względu na architekturę i atmosferę.

Nie czekając na wyniki piątkowego losowania, które przesądzi o ich przyjeździe, kibice Holandii już odwiedzają zarówno Charków, jak i Gdańsk w poszukiwaniu miejsca na miasteczko namiotowe.

Niedawno odwiedzili nas przedstawiciele Oranjecamping, podmiotu, który zajmuje się organizacją wielkich campingów dla fanów reprezentacji Holandii. Ich wybór padł na lotnisko wojskowe w Pruszczu Gdańskim, wyjaśnia Michał Brandt, rzecznik Biura ds. Euro 2012 w Gdańsku.

W miasteczku namiotowym wybudowanym przez Holendrów w Pruszczu Gdańskim podczas Euro 2012 mogłoby zamieszkać nawet 20 tys. osób. Minimalna liczba gości to 10 tysięcy, mówi Krzysztof Guzowski, z Biura ds. Euro 2012.

O wyborze Pruszcza zadecydowały m.in. względy logistyczne. Z tamtejszego lotniska jest dobre dojście do dworca kolejowego, skąd kibice jechaliby pociągami do Gdańska, dodaje Guzowski.

Kibice reprezentacji Holandii są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Wszystko dzięki charakterystycznemu pomarańczowemu kolorowi oraz liczbie, w jakiej jeżdżą dopingować swoją drużynę. Podczas Euro 2008 do Berna na jeden mecz przyjechało ponad 100 tys. fanów.

źródło: www.trojmiasto.gazeta.pl
zdjęcie: www.oranjecamping.nl

logo footer