BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Wkrótce otwarcie pływalni w Strzelcach Opolskich

Budowa krytej pływalni w Strzelcach Opolskich dobiega końca. Obecnie na jej terenie trwają ostatnie prace wykończeniowe. Obiekt ma być oddany do użytku 10 grudnia br.

Kryta pływalnia w Strzelcach Opolskich to zasadniczy element powstającego Centrum Rekreacji Wodnej i Sportu "Strzelec". Ma ona zostać oficjalnie otwarta jeszcze w tym roku.

To rzeczywiście ostatnie chwile na placu budowy, mówi Przemysław Zaleciński, dyrektor powstającego Centrum Rekreacji Wodnej i Sportu "Strzelec". Wykonawca zamierza oddać gotowy obiekt inwestorowi, czyli gminie Strzelce Opolskie do 10 grudnia bieżącego roku. Tym samym budowa zostanie zakończona. Zanim jednak do tego dojdzie sprawdzone muszą zostać wszystkie działające w obiekcie instalacje. Odbiory instalacji trwają już od dłuższego czasu, mówi dyrektor Zaleciński.

Obiekt służący celom publicznym musi spełniać maksymalne rygory norm bezpieczeństwa. Obecnie uruchamiamy i sprawdzamy wszystkie działające na obiekcie instalacje, opisujemy urządzenia elektryczne. Od poniedziałku badaniom zostanie poddana woda, którą wykorzystywana będzie w pływalni, i będą to również bardzo skrupulatne badania, zarówno w sieci doprowadzającej jak i w obiegu wewnętrznym obiektu, dodaje.

Nie oznacza to, że z chwilą zakończenia budowy i oddania obiektu w ręce inwestora pływalnia rozpocznie normalne funkcjonowanie. Zanim przyjmie pierwszych użytkowników musi uzyskać wymagane prawem pozwolenia. Rozpoczyna się wówczas szereg procedur związanych z oddaniem obiektu do użytku publicznego.

Także przed nami sporo zadań w tym czasie, mówi dyrektor Zalecińśki. Musimy chociażby wdrożyć dwa systemy, które będą niezbędne dla optymalnego funkcjonowania pływalni. Pierwszy to Elektroniczny System Obsługi Klienta, komputerowy system weryfikujący i zliczający czas spędzany przez użytkowników na pływalni. Równie ważny jest także system BMS, który pozwala na optymalizację zużycia energii elektrycznej. W krótkim czasie, od przekazania obiektu inwestorowi do oficjalnego otwarcia musimy wdrożyć i przetestować te dwa systemy, co wiąże się chociażby z koniecznością przeszkolenia personelu centrum, dodaje.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Burmistrz Tadeusz Goc poinformował radnych, że uroczystość oficjalnego otwarcia krytej pływalni w Strzelcach Opolskich zaplanowano jeszcze w tym roku.

źródło i zdjęcie: www.strzelceopolskie.pl

logo footer