BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Konferencja Press Euro we Wrocławiu

W środę rozpoczęła się dwudniowa konferencja Press Euro we Wrocławiu. Głównymi tematami konferencji jest stan przygotowań do Euro 2012 oraz obsługa logistyczna i medialna imprez sportowych.

W dwudniowej konferencji Press Euro we Wrocławiu biorą udział przedstawiciele najważniejszych instytucji związanych z organizacją piłkarskich mistrzostw Europy, m.in. spółki Pl.2012, dziennikarze i reprezentanci miast gospodarzy z Polski i Ukrainy.

Podczas otwarcia konferencji Press Euro we Wrocławiu konsul generalny Ukrainy w Krakowie Witalij Maksymenko podkreślił, że stworzenie wspólnej platformy dla miast - organizatorów mistrzostw, na której prezentowane są plany przeprowadzenia rozgrywek oraz możliwa jest wymiana pomysłów na rozwiązywanie wspólnych problemów, to bardzo ważny krok w celu zacieśnienia współpracy między Polską i Ukrainą.

Projekt Euro 2012 dawno już przekroczył ramy czysto sportowe i ma obecnie wiele aspektów gospodarczych, społecznych i międzynarodowych. Realizacja tych zadań to wielka szansa włączenia Ukrainy w środowisko europejskie. To także dobra okazja dla Polski by reprezentować swój kraj w Europie i na świecie. Dla Ukrainy Euro 2012 oznacza m.in. rozbudowę infrastruktury, a biznes ukraiński czeka na tysiące kibiców z UE. Organizacja rozgrywek sportowych to również szansa do odkrycia Ukrainy przez Europejczyków, mówił konsul.

Natomiast rzecznik prasowy spółki UEFA EURO 2012 Polska Juliusz Głuski powiedział, że Do końca grudnia wszystkie drużyny będą musiały zadecydować, w którym z miast zamieszkają, a lista wybranych centrów pobytowych ogłoszona zostanie w styczniu. W marcu w Warszawie spotkają się przedstawiciele wszystkich zespołów, które wystąpią w turnieju. Od kwietnia do czerwca po Polsce i Ukrainie będzie podróżował puchar mistrzostw Europy, a już w maju UEFA przejmie osiem stadionów, na których rozgrywane będą mecze, mówił Głuski.

Pierwszego dnia konferencji Press Euro we Wrocławiu omawiane były kwestie dotyczące organizacji turnieju, transportu i logistyki oraz problemy związane z marketingiem politycznym - m.in. ochrona praw sponsorów imprez sportowych i działania wspierające sprzedaż produktów licencyjnych. Przedstawione zostały także działanie usług Polish Guide i Polish Pass, które mają ułatwić zagranicznym kibicom piłki nożnej poznawanie Polski oraz podróżowanie po niej w czasie Euro 2012.

Drugiego dnia poruszone zostaną natomiast zagadnienia dotyczące centrów pobytowych i pracy mediów w czasie Euro 2012. Dla uczestników konferencji przewidziany został także spacer po wrocławskiej starówce oraz zwiedzanie nowego stadionu piłkarskiego, wybudowanego specjalnie na Euro 2012.

Konferencja Press Euro organizowana jest przez miesięcznik Press od 2008 r. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją Press Euro objęli ambasador Ukrainy w Polsce Markijan Malskyj, spółka PL.2012 i Polski Związek Piłki Nożnej.

źródło: PAP
zdjęcie: www.e2012.eu

logo footer