BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Zadaszone lodowisko w Skarżysku-Kamiennej

Pełnowymiarowe zadaszone lodowisko do gry w hokeja wybudowano w Skarżysku-Kamiennej. Obiekt został sfinansowany z budżetu miasta kwotą prawie 7 milionów złotych.

Zadaszone lodowisko w Skarżysku-Kamiennej zbudowano w systemie tzw. hali otwartej - nie jest otoczone ścianami, a dach opiera się na żelbetonowych podporach. Specjalne żaluzje będą zabezpieczały taflę przed promieniami słonecznymi. Płytę otoczono bandami i oświetlono. Na trybunach będzie mogło zasiąść 276 widzów.

Powstało również zaplecze techniczne obiektu. Znajdą się w nim: wypożyczalnia łyżew, sanitariaty, magazyny, pomieszczenia administracyjne oraz miejsca związane z obsługą zawodów - pokoje sędziów, trenerów i szatnie.

W lecie betonową płytę zadaszonego lodowiska w Skarżysku-Kamiennej będzie można wykorzystywać do różnych form rekreacji; być może powstanie na niej skate-park.

Obiekt zbudowano w ciągu roku. Koszt robót sfinansowanych z budżetu miasta to prawie siedem milionów złotych. Rzeczniczka magistratu Beata Wojciechowska poinformowała, iż władze miasta starają się o uzyskanie dofinansowania przedsięwzięcia z programu Biały Orlik oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

źródło: www.kielce.naszemiasto.pl
zdjęcie: © archiwum Polskapresse

logo footer