BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Jest pozwolenie na użytkowanie Stadionu Narodowego w Warszawie

W dniu 16 grudnia 2011 roku Dyrektor Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Warszawie przekazał pozwolenie na użytkowanie Stadionu Narodowego w Warszawie.

Dyrektor Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Warszawie Andrzej Kłosowski przekazał na ręce Minister Sportu i Turystyki, Joanny Muchy, Wojewody mazowieckiego, Jacka Kozłowskiego, oraz Prezesa Narodowego Centrum Sportu, Rafała Kaplera pozwolenie na użytkowanie Stadionu Narodowego w Warszawie.

Przed uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie i wcześniejszą kontrolą Inspektoratu Nadzoru Budowlanego Stadion otrzymał pozytywne stanowisko miejskiej komendy Straży Pożarnej, a także pozytywną decyzję Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Otrzymane wcześniej opinie pozwoliły na wkroczenie w końcową fazę pozyskiwania pozwolenia na użytkowanie obiektu, które zostało wydane tuż przed czwartą rocznicą rozpoczęcia procesu inwestycyjnego, czyli podpisania umowy o wykonaniu projektu tego wielofunkcyjnego obiektu.

Podczas oficjalnej uroczystości, która odbyła się w Galerii Stadionu Narodowego w Warszawie, Minister Sportu i Turystyki, Joanna Mucha, pogratulowała rekordowego przedsięwzięcia jakim jest budowa tego obiektu w tak krótkim czasie. Obiektu, na którym "wszystko jest zupełnie niezwykłe". Pani Minister wyraziła również nadzieję, iż powstanie i funkcjonowanie tak wyjątkowego miejsca w Polsce, będzie służyło nie tylko organizacji wydarzeń kulturalnych i sportowych, ale wpłynie także na rozwój polskiej piłki nożnej.

Jestem niezmiernie szczęśliwy, że po 2,5 latach budowy, dziś nadszedł ten wielki dla nas dzień, w którym otrzymujemy najważniejszy dla nas dokument dopuszczający Stadion Narodowy w Warszawie do użytkowania. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt. To one są najistotniejszą częścią dzisiejszego sukcesu, powiedział Rafał Kapler.

źródło i zdjęcie: www.stadionnarodowy.org.pl

logo footer