BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Podpisanie umowy na budowę krytej pływalni w Opolu

Opolski urząd miasta podpisał we wtorek umowę z wykonawcą krytej pływalni o wymiarach olimpijskich. Nowoczesny obiekt za prawie 40 mln zł powstanie w drugim kampusie Politechniki Opolskiej.

Na budowę krytej pływalni w Opolu miasto starało się 5 lat. Finansowanie budowy 50-metrowego basenu pochodzi z trzech źródeł: budżetu Opola, Politechniki Opolskiej i funduszy resortu sportu i turystyki. Pływalnię wybuduje opolska firma Energopol Trade, która w przetargu zaoferowała najlepszą cenę. Wartość inwestycji to niecałe 40 mln zł.

Różnice w naszej ofercie i propozycjach konkurencji były niewielkie. Gwarantuję, że nasza cena jest realna i nie wpłynie na pogorszenie jakości. Nasze dotychczasowe opolskie budowy - miejska biblioteka i filharmonia - też są obiektami, na które wygraliśmy przetargi i nie ma tam problemów, podkreślił prezes Energopolu Krzysztof Skrzypek.

Według zapowiedzi prezesa pierwsze prace na budowie rozpoczną się w styczniu 2012. Będą to przygotowania zaplecza budowy, prace rozbiórkowe, przygotowywanie fundamentów, a w marcu rozpoczną się prace żelbetowe. Myślę, że wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem i we wrześniu 2013 zakończymy budowę, powiedział Skrzypek.

O podpisaniu umowy na budowę krytej pływalni w Opolu prezydent miasta, Ryszard Zembaczyński, powiedział: To było marzenie, które wydawało się nierealne i poza zasięgiem Opola. Wraz z partnerami pukaliśmy do ministerialnych drzwi kilka razy. Dziś podpisujemy umowę.

Opolski kompleks będzie składał się z 10-torowego basenu o długości 50 metrów z ruchomym pomostem dzielącym nieckę na dwa baseny 25-metrowe, basenu rozgrzewkowo-rekreacyjnego z masażem wodnym i rzeką z prądem wody oraz zespołu saun, jacuzzi i basenu solankowego.

Główna pływalnia będzie odpowiadała wymaganiom polskiego związku pływackiego, a także wymaganiom międzynarodowym. Będzie można na niej organizować zawody najwyższej rangi. Na widowni będzie mogło zasiąść ponad 500 osób. W budynku zaplanowano również m.in. zaplecze dla sędziów i trenerów, a także pomieszczenie do badań antydopingowych.

źródło: PAP
zdjęcie: www.opole.pl

logo footer