BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Przebudowa kąpieliska "Arkanka" w Szczecinie

W lutym 2012 roku rozpocznie się wielka przebudowa kąpieliska w Lasku Arkońskim w Szczecinie. Inwestycja ma zakończyć się w 2013 roku.

To będzie kąpielisko przede wszystkim dla rodzin z dziećmi, ale każdy znajdzie tam coś dla siebie, zachwalał inwestycję prezydent Piotr Krzystek, prezentując w czwartek plan przebudowy "Arkonki".

Wykonawcą będzie konsorcjum firm projektowo-wykonawczych Kornas z Kołobrzegu i Blue Point Inżynieria Basenowa z Białegostoku, które za realizację przedsięwzięcia zainkasuje prawie 24 mln zł. 40 procent tej kwoty to unijna dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego.

W "Arkance" powstaną cztery baseny:

1. 25-metrowy basen pływacki z sześcioma torami o głębokości od 135 do 180 cm;
2. Basen o powierzchni 2 282 m2, podzielony na trzy strefy głębokości:
3. Trzeci basen ma mieć powierzchnię 600 m kw. i głębokość od 60 do 90 cm. Będą tam trzy punkty masażu stóp i parasol wodny;
4. Basen o powierzchni 4,9 tys. m kw. będzie miał do 40 cm głębokości i mnóstwo atrakcji: fontanna tryskająca wodą na 15 m, kolejna wyrzucająca wodę na 5 m w górę, cztery wyspy, dwa jeże wodne, wodny plac zabaw, modele foki i wieloryba itp.

W przebudowanym szczecińskim kąpielisku "Arkonka" filtrowanie i chlorowanie wody będzie sterowane automatycznie, a żeby wejść do wody, trzeba będzie przejść przez jeden z 14 brodzików dezynfekcyjnych rozrzuconych wokół kompleksu basenów. Nowy system oczyszczania wody oznacza też mniejsze jej zużycie. Do tej pory rocznie potrzeba było 30 tys. m sześc. Teraz wystarczy tylko 5 tys. To dzięki temu, że woda będzie wymieniana tylko raz na dwa lata (nie będzie spuszczana na zimę, by nie uszkodzić nowego, delikatniejszego dna).

Oprócz kompleksu basenów na nowej "Arkonce" znajdą się boiska do piłki plażowej, piaszczysta plaża, nowe toalety, budynek z restauracją, a także skatepark, który zimą posłuży za lodowisko. Powstanie też parking na 200 samochodów oraz dwa parkingi rowerowe.

Kąpielisko "Arkanka" w Szczecinie będzie gotowe w listopadzie 2012 r., ale otworzy się dopiero z początkiem letniego sezonu, czyli w czerwcu 2013 r.

źródło: www.szczecin.gazeta.pl
zdjęcie: materiały UM Szczecin

logo footer