BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Zmodernizowany stadion w Inowrocławiu otwarty!

W Inowrocławiu gruntownie zmodernizowano stadion, przeznaczony do rozgrywania zawodów lekkoatletycznych i piłki nożnej. Otwarcie stadionu, któremu nadano imię Inowrocławskich Olimpijczyków, odbyło się 22 grudnia 2011 r.

Zmodernizowany inowrocławski stadion spełnia wymogi do rozgrywania zawodów lekkoatletycznych i piłki nożnej. W ramach inwestycji od nowa zbudowano boisko z drenażem odwadniającym i instalacją zraszającą, ośmiotorową bieżnię tartanową oraz skocznie i rzutnie. Powstały trybuny na 3,5 tysiąca miejsc. W budynku połączonym z trybuną główną znajdują się m.in. szatnie, natryski, magazyny sprzętu, gabinet lekarski, sala konferencyjna, pomieszczenia biurowe i techniczne.

Stadion został wyposażony w tablicę wyników z ekranem, umożliwiającym prezentację animacji komputerowych i obrazu telewizyjnego.

Modernizacja stadionu w Inowrocławiu kosztowała około 12,5 mln zł, na którą złożyły się głównie środki z budżetu miasta. Samorząd województwa wsparł przedsięwzięcie 1,8 mln zł, a jeszcze przekaże taką samą kwotę z regionalnego programu operacyjnego.

W planach jest drugi etap inwestycji, który rozpocznie się wiosną 2012 r. W ramach tego etapu modernizacji powstanie m.in. pełnowymiarowe boisko treningowe do piłki nożnej, a także zostaną zainstalowane monitoring obiektu, druga tablica wyników z ekranem, elektroniczny system kontroli wejść i wyjść. Miasto ma na ten cel zapewnione 3 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

źródło: PAP
zdjęcie: sxc.hu

logo footer