BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Kompleks basenów termalnych i boisk piłkarskich w Uniejowie

Rozbudowa kompleksu basenów termalnych i kompleksu boisk piłkarskich - to tylko niektóre z wartych ok. 200 mln zł inwestycji realizowanych w podłódzkim Uniejowie. Ich zakończenie zaplanowano na koniec maja 2012.

O budowie kompleksu basenów termalnych i boisk piłkarskich w Uniejowie opowiada burmistrz miasta, Józef Kaczmarek: Tak szerokiego zakresu prac w Uniejowie jeszcze nie było. Można powiedzieć, że jesteśmy teraz wielkim placem budowy. Zależy nam jednak na tym, by rozpoczęte inwestycje zakończyć do maja przyszłego roku, bo chcemy przyciągnąć do siebie kibiców, którzy przyjadą do Polski na piłkarskie mistrzostwa Europy. Mamy nadzieję, że nasza oferta będzie dla nich atrakcyjna.

Uniejów od dziesięciu lat eksploatuje zasoby wód termalnych. Perfekcyjnie przygotowywane projekty i wnioski pozwalają gminie sięgać po środki unijne. Bez nich szybki rozwój nie byłby możliwy.

Pod względem dochodów własnych plasujemy się na szarym końcu w rankingu gmin. Pod względem wykorzystywania środków unijnych jest już inaczej. Jesteśmy w krajowej czołówce, ale bez wsparcia marszałka i wojewody łódzkiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska niewiele byśmy zrobili. Obecnie na naszym terenie realizowane są inwestycje warte ok. 200 mln zł, a wkład własny gminy to ok. 15 mln zł. Pozostałe pieniądze to m.in. dofinansowania unijne i wkład prywatnych inwestorów, wyjaśnił Kaczmarek.

Wkrótce Uniejów ma otrzymać status uzdrowiska. Wysokość lokalnej opłaty turystycznej, która będzie obowiązywała od 1 stycznia 2012 r., ustalono na 2 zł za każdy dzień pobytu. Kuracjusze i turyści mogą już korzystać m.in. z usług leczniczo-wypoczynkowego ośrodka Instytut Zdrowia Człowieka. Uzupełnieniem oferty uzdrowiskowej będą m.in. Lawendowe Termy z trzygwiazdkowym hotelem, rehabilitacją, basenem i SPA.

źródło: PAP
zdjęcie: www.uniejow.pl

logo footer