BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Przetarg na stadion w Łodzi rozstrzygnięty

Konsorcjum katowickiego Budusa i Mostostalu Zabrze wygrało przetarg na projekt i budowę nowego stadionu miejskiego w Łodzi.

Konsorcjum Budusa i Mostostalu Zabrze, które wygrało przetarg na projekt i budowę stadionu miejskiego w Łodzi, chce zrealizować inwestycję za 218,3 mln zł. Jeśli od wyboru oferty konsorcjum Budusa i Mostostalu nie będzie odwołań, to na początku przyszłego roku umowa zostanie podpisana.

Zwycięzca przetargu na budowę stadionu miejskiego w Łodzi będzie musiał zaprojektować i wybudować przy al. Unii Lubelskiej zarówno 16-tysięczny stadion, jak i halę, która pomieści 3 tys. kibiców. Zadanie obejmuje też budowę boisk treningowych. Prace mają ruszyć w przyszłym roku. Z obiektu będą korzystać piłkarze miejscowego ŁKS-u oraz rugbiści Budowlanych Łódź.

Władze Łodzi chcą też w formule partnerstwa publiczno-prywatnego wybudować stadion dla piłkarzy Widzewa. Na początku sierpnia łódzki magistrat ogłosił przetarg na doradztwo i opracowanie dokumentacji niezbędnej do wszczęcia i przeprowadzenia postępowania na wybór partnera prywatnego do budowy stadionu przy al. Piłsudskiego. Obiekt ma pomieścić 32 tys. widzów.

W ramach przedsięwzięcia miasto chce wybudować główną trybunę dla 9 tys. kibiców oraz system komunikacyjny wokół stadionu. Wieloletnia prognoza finansowa miasta przewiduje, że magistrat wyda na ten cel ok. 120 mln zł. Reszta prac zostanie wykonana przez prywatnego inwestora.

Wkładem własnym Łodzi mają być m.in. tereny, na którym znajduje się m.in. obecny stadion klubu. Według rzeczoznawców, teren ten jest wart prawie 30 mln zł.

źródło i zdjęcie: www.wnp.pl

logo footer