BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ruszył portal UKE dla mediów obsługujących EURO 2012

Urząd Komunikacji Elektronicznej uruchomił portal internetowy, poprzez który wszystkie światowe media będą mogły składać wnioski o wydanie tzw "decyzji radiowej", czyli zgody na wykorzystywanie urządzeń radiowych nadających na określonej częstotliwości podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012TM.

Na portalu UKE dla mediów obsługujących Euro 2012 wnioski można składać do 15 marca 2012 r. Pierwsze rezerwacje zostaną przydzielone po pierwszym miesiącu zbierania zgłoszeń - czyli 8 lutego 2012.

Zaprezentowany w UKE portal to przełomowe rozwiązanie w porównaniu z dotychczas stosowanymi praktykami stosowanymi przez kraje goszczące wielkie imprezy sportowe. Na poprzednim Turnieju - w Austrii i Szwajcarii - proces ten był oparty o dokumenty papierowe, a 173 akredytowanym tam mediom przyznano ponad 4800 kanałów na których pracowało niemal 7 tysięcy urządzeń.

Portal UKE pozwala na maksymalne uproszczenie i zautomatyzowanie procesu składania wniosków oraz przyspieszenie wydawania zgody na używanie urządzeń radiowych podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012TM oraz imprez powiązanych. Ułatwia wybór wolnych zasobów częstotliwości oraz wypełnianie wniosków online. Portal dostępny będzie także z poziomu aplikacji mobilnych działających na platformie Android oraz na urządzeniach typu iPhone/iPad.

Stworzony przez Urząd Komunikacji Elektronicznej portal to nie tylko narzędzie rejestracji dla mediów. Portal UKE dla mediów obsługujących Euro 2012 zawiera także procedury oraz dane dotyczące zasad przyznawania częstotliwości na krótkoterminowe wykorzystywanie sprzętu radiowego na terenie Polski.

Media, nadawcy TV, dziennikarze, organizatorzy aby złożyć wnioski o wydanie tzw "decyzji radiowej" powinni wejść na dedykowaną stronę: www.euro2012.uke.gov.pl

źródło i zdjęcie: UKE, PL.2012

logo footer