BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Przetarg na budowę aquaparku w Koszalinie rozpoczęty

Rozpoczęto przetarg na budowę aquaparku w Koszalinie (woj. Zachodniopomorskie). Swoje oferty złożyło 12 firm, a kwoty proponowane przez oferentów wahają się od 68,9 do 127 mln złotych.

Przetarg na budowę aquaparku w Koszalinie otwarto w czwartek (12.01.2012 r.) w siedzibie inwestora, którym jest miejska spółka Zarząd Obiektów Sportowych.

Prezes spółki Jakub Pyżanowski powiedział, że proponowane przez oferentów ceny budowy aquaparku wahają się od 68,9 mln zł do 127 mln zł. Większość firm ubiegających się o zamówienie stanowią polskie spółki. Są też oferty z Hiszpanii. Rozstrzygnięcie przetargu planowane jest w ciągu dwóch miesięcy.

Aquapark to największa obecnie miejska inwestycja w Koszalinie. Koszt jego budowy został oszacowany przez ZOS na 73,8 mln zł z VAT. Inwestycja ma być finansowana długoterminowym kredytem oraz z unijnej dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2007-2013. Decyzja o przyznaniu pieniedzy na budowę obiektu została przyznana w październiku ub. r.

Aquapark w Koszalinie będzie miał powierzchnię 18 tys. m kw. Znajdzie się w nim m.in. hala basenowa ze zjeżdżalniami, sztuczną rwącą rzeką i sztucznymi falami, basen sportowy, kilka rekreacyjnych tarasów, jacuzzi i SPA. Lustro wody mieć będzie łączną powierzchnię 1634 m kw. Obok obiektu powstanie parking na ok. 350 pojazdów.

Planuje się, że aquapark w Koszalinie będzie oddany do użytku w 2014 r.

źródło: PAP
zdjęcie: sxc.hu

logo footer