BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Trzy nowe place zabaw w Nowym Targu

Nowy Targ otrzymał promesę na dotację do budowy szkolnych placów zabaw. Wojewoda dofinansuje takie place przy trzech nowotarskich szkołach podstawowych. Powstaną one w ramach rządowego programu "Radosna Szkoła".

Trzy place zabaw w Nowym Targu, w ramach rządowego programu "Radosna Szkoła", powstaną przy szkołach podstawowych nr 2, 5 i 11. Burmistrz Marek Fryźlewicz odebrał z rąk Wojewody Jerzego Millera promesę na dofinansowanie połowy kosztów realizacji tych placów.

Rządowy program "Radosna Szkoła" zakłada wspieranie organów prowadzących szkoły (w tym przypadku Gminę Miasto Nowy Targ) w zapewnianiu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych.

Burmistrz Miasta Nowego Targu złożył trzy wnioski na projekty przy tych szkołach, przy których jest miejsce na realizację szkolnych placów zabaw i wszystkie trzy znalazły się na liście rankingowej Wojewody. W mieście istnieje już jeden taki plac, oddany w roku ubiegłym przy Szkole Podstawowej nr 3.

Suma przyznanych dotacji na wszystkie trzy szkolne place zabaw w Nowym Targu to ok. 300 tys. zł. Jest to kwota maksymalna. Jej rzeczywista wysokość będzie zależała od kosztów realizacji placów i wyniesie 50% całości.

źródło i zdjęcie: www.nowytarg.pl

logo footer