BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Budowa nowych obiektów sportowych w Kaliszu

W Kaliszu trwają prace budowlane na nowych obiektach sportowych. Powstające obiekty to aquapark, stadiony oraz obiekt w którym będzie można trenować kolarstwo.

Jednym z trzech budowanych obiektów sportowych w Kaliszu jest aquapark - sztandarowa inwestycja miasta. Główny budynek aquaparku został już oszklony,a w jego wnętrzu trwają prace wykończeniowe, oraz końcowy etap montażu systemu wentylacji mechanicznej. Na zewnątrz obiektu znajdują się dwie kolorowe zjeżdżalnie. Pierwsza to długa i kręta pomarańczowa rura dla miłośników sporej prędkości. Druga jest zdecydowanie łagodniejsza: rodzinna, w której znajduje się pięć torów. Obok nich powstało boisko do koszykówki.

Prace trwają także przy Wale Matejki. Powstaje tam nowy obiekt administracyjno-socjalny. Budynkiem gospodarować będą Kaliski Klub Sportowy Włókniarz 1925 Kalisz oraz Kaliskie Towarzystwo Kolarskie KTK Kalisz. Będzie to parterowy budynek podzielony, z uwagi na dwa kluby, na dwie części z odrębnymi wejściami. Koszt tej inwestycji to prawie 4 miliony złotych.

Roboty budowlane trwają także na stadionie przy ulicy Łódzkiej. Po zburzeniu spikerki i trybun oraz zrównaniu wału, na którym były zamontowane, rozpoczęto budowę nowego obiektu. Obecnie teren przygotowywany jest na potrzeby wylania fundamentów. Powstanie trybuny zachodniej to tylko pierwszy etap inwestycji, niezbędny dla uzyskania przez KP Calisię Kalisz licencji Polskiego Związku Piłki Nożnej na grę w drugiej lidze. Docelowo będzie tutaj stadion przystosowany dla potrzeb lekkoatletyki i piłki nożnej, na którym jednorazowo zasiądzie dziewięć tysięcy widzów.

Oddanie wszystkich budowanych obiektów sportowych w Kaliszu planuje się jeszcze w 2012 roku.

źródło i zdjęcie: www.kalisz.pl

logo footer