BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Powstaje pole golfowe w Gorzowie Wielkopolskim

W Gorzowie Wielkopolskim na byłym składowisku odpadów komunalnych ma powstać otwarte pole golfowe. Inwestycja ma się zakończyć w połowie tego roku i kosztować około 4,5 mln złotych.

Według inwestora - Zakładu Utylizacji Odpadów w Gorzowie - będzie to pierwsze w kraju miejsce do gry w golfa zlokalizowane na terenie, który przed laty pokrywały hałdy śmieci. Planowany termin otwarcia to połowa tego roku.

Jak zapewnia dyrektor ds. marketingu i kooperacji Zakładu Utylizacji Odpadów w Gorzowie, Magdalena Sobierajczyk, przyszli użytkownicy mogą być spokojni o swoje zdrowie. Teren składowiska został podany rekultywacji.

Byłe składowisko jest objęte stałym monitoringiem środowiskowym. Z badań tych wynika, że teren jest całkowicie bezpieczny, a odpady nie mają żadnego wpływu na jego użytkowanie, powiedziała Sobierajczyk.

Pole jest w pełni ukształtowane i obsiane trawą. Znajdują się na nim trzy zbiorniki wodne. W tej chwili w toku są prace związane z budową obiektów kubaturowych, dróg, parkingów i chodników, wyjaśniła Sobierajczyk.

Niebawem gotowy będzie także driving range czyli tzw. strzelnica golfowa. To miejsce, w którym golfiści trenują uderzenia schronieni pod wiatą.

9-dołkowe pole golfowe w Gorzowie Wielkopolskim
wraz z zapleczem zajmuje ok. 30 ha. W budynku głównym znajdą się szatnie, biura, symulator gry w golfa, a także bar i sklep. Powstaje także budynek gospodarczy i cała niezbędna infrastruktura.

Pole golfowe w Gorzowie Wielkopolskim nie będzie należało do największych (pełnowymiarowe liczy 18 dołków), jednak jego lokalizacja jest dodatkową atrakcją - znajduje się blisko centrum miasta, a z jego wzniesień rozciąga się widok na rzekę Wartę i panoramę Gorzowa.

Inwestycja jest finansowana z pieniędzy gorzowskiego Zakładu Utylizacji Odpadów, a wykonawcą jest firma Golf Projekt Szadny i Partnerzy z Baczyny niedaleko Gorzowa.

źródło: PAP
zdjęcie: sxc.hu

logo footer