BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Dotacje na sport w województwie dolnośląskim

Zarząd województwa dolnośląskiego przyznał ponad 7,7 mln zł tegorocznych dotacji na organizację imprez sportowych, stypendia sportowe, szkolenie młodzieży i realizację zadań z zakresu kultury fizycznej.

Wicemarszałek województwa dolnośląskiego Radosław Mołoń powiedział, że w budżecie znalazły się pieniądze na dofinansowanie 114 imprez sportowych, na które przeznaczono w sumie ponad 824 tys. zł. Wśród największych wydarzeń sportowych, które otrzymały wsparcie, znalazły się m.in. zawodu Pucharu Świata w WKKW, Puchar Europy Juniorów w judo oraz 47. wyścig kolarski "Szlakiem Grodów Piastowskich".

Wsparcie otrzymały także imprezy o zasięgu lokalnym, które gromadzą na starcie kilkaset osób. Takie wydarzenia dają możliwość uczestnictwa w sporcie i aktywności ruchowej osobom z najmniejszych nawet społeczności, amatorom i niepełnosprawnym, a także gościom z zagranicy, z miast czy regionów partnerskich Dolnego Śląska, mówił Mołoń.

Dotacje na sport w województwie dolnośląskim objęło także szkolenie oraz wspieranie dzieci i młodzieży - przeznaczono na ten cel 4 mln zł, a na upowszechnienie sportu w środowisku osób niepełnosprawnych, w tym m.in. organizację międzynarodowych zawodów w podnoszeniu ciężarów "Srebrna Sztanga, 150 tys. zł.

Ok. 740 tys. zł zagwarantowano na upowszechnienie sportu wśród młodzieży w środowisku miejskim, wiejskim i akademickim. Najwięcej, bo 330 tys. zł otrzyma Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk", który jest organizatorem międzyszkolnych zawodów sportowych. Dolnośląska Organizacja Środowiskowo Akademickiego Związku Sportowego i Dolnośląskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe otrzymały w sumie 320 tys. zł.

Osobną dotację na sport w województwie dolnośląskim w wysokości 600 tys. zł przygotowano na stypendia sportowe za wyniki osiągnięte w 2011 r. Nabór wniosków trwa do 31 stycznia 2011 r., stypendia wypłacane będą od marca do grudnia, a największe z nich wynoszą 1200 zł miesięcznie.

Mołoń zapowiedział także, że 22 września odbędzie się pierwsza edycja "Dolnośląskiego Święta Sportu". Ma to być cykliczna impreza, z udziałem gwiazd sportu, która będzie połączona z akcją charytatywną. Obecnie uzgadniamy wszystkie szczegóły, a więcej na temat tego pomysłu będę mógł powiedzieć w najbliższym czasie, dodał wicemarszałek.

źródło: PAP
zdjęcie: sxc.hu

logo footer