BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ogrodzenia i piłkochwyty firmy Legi

Gdy rząd ogłosił wprowadzenie programu Orlik 2012 w życie, wiele gmin zakasało rękawy i wzięło się do pracy. Efekty już dziś możemy podziwiać na terenie całej Polski. Do grudnia otwartych zostało już 2012 nowoczesnych boisk sportowych.

 

Inwestorzy bardzo rozsądnie rozdysponowywali budżety. Analiza kosztów dotyczyła dosłownie całej inwestycji – od murawy po ogrodzenie. Ważnym czynnikiem przy doborze odpowiednich materiałów była ich niezawodna jakość. Dlatego wielu z nich zdecydowało się postawić solidne ogrodzenia i piłkochwyty firmy Legi.

 

To specjalnie zaprojektowany system ogrodzeniowy pod tego typu obiekty sportowe. Grubość paneli, materiał oraz sposób wykonania zapewnia długą eksploatację, szczególnie w naszych warunkach atmosferycznych. Dodatkowo ogrodzenie Ballfang wyposażone jest w specjalne elementy, które tłumią dźwięk i drgania. Wpływa to nie tylko na walory akustyczne, ale również przedłuża jego żywotność.

Piłka jest okrągła, a bramki są dwie
Na tego typu obiektach sportowych ogrodzenia narażone są na bardzo częste uderzenia piłki. Średnia prędkość takich futbolowych strzałów to ponad 80 km/h. Siła, z jaką piłka wielokrotnie uderza w ogrodzenie może stanowić dla niego nie lada wyzwanie. Zderzenia takie charakteryzują się krótkotrwałym działaniem sił o znacznej wartości oraz występowaniem drgań o niskich częstotliwościach (rzędu kilku Hz). Co niewątpliwie jest przyczyną generowania również uciążliwego dla otoczenia hałasu. Sprawia to, że konstrukcje ogrodzeń tego typu obiektów muszą uwzględniać konieczność tłumienia tych drgań. Ważną rolę przy projektowaniu ogrodzeń wokół Orlików gra dobór odpowiednich materiałów i sposób mocowania krat do słupów, tak aby zapewnić odpowiednią elastyczność ogrodzenia przy zachowaniu wymaganej wytrzymałości.

System Ballfang firmy Legi to rozwiązanie, które przy zachowaniu wszystkich parametrów spełnia taką rolę. Jego konstrukcja krat składa się z pionowych (6 mm) i poziomych (8 mm) prętów zgrzewanych ze sobą punktowo. Każda z nich zakończona jest podwójnym 8 mm prętem czyniąc je jeszcze bardziej wytrzymałym. Taki sposób mocowania krat minimalizuje wszelkie uszkodzenia mechaniczne oraz pozwala utrzymać wysoki poziom elastyczności.

Hałaśliwe boisko
Sport to emocje. Adrenalina, okrzyki dopingujące grające drużyny, no i oczywiście odgłos piłki uderzającej w ogrodzenie. To kluczowy aspekt, na który trzeba zwrócić uwagę. Hałas, który generuje takie uderzenie w kraty może być bardzo uciążliwy dla okolicznych mieszkańców. By je zniwelować piłkochwyty Legi wyposażone zostały w certyfikowane tłumiki akustyczne. Ich głównym zadaniem jest wchłanianie energii kinetycznej oraz tłumienie drgań. Rozwiązanie to przedłuży również żywotność samego ogrodzenia.

Zminimalizowane wibracje, któremu poddany jest stalowy materiał z pewnością będą miały mniejszy wpływ na zużywanie orlikowego zabezpieczenia.
Organizacja Mistrzostw Euro 2012 w piłce nożnej w Polsce dała nam niecodzienny zastrzyk energii. Liczne sportowe inwestycje pokazują, że potrafimy mimo licznych przeciwności rozwijać narodową infrastrukturę, która miejmy nadzieje wyjdzie nam tylko na dobre.

Budowa orlików w całym kraju idzie całkiem sprawnie. W grudniu 2011 Ministerstwo Sportu i Turystyki podało do wiadomości publicznej informację, że w naszym kraju powstało już 2012 takich obiektów. Program „Moje boisko – Orlik 2012” to rządowa inicjatywa, mająca na celu propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia wśród młodzieży.

źródło: www.legi-polska.pl

 

logo footer