BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Stadion Baltic Arena na bombie ekologicznej

Istnieje prawdopodobieństwo, że znalezisko odkopane podczas prac budowlanych na terenie stadionu Baltic Arena może doprowadzić do opóźnień w budowie. Baltic Arena to jeden z czterech obiektów, na których mają zostać rozegrane w Polsce mecze Euro 2012.

Na początku marca tego roku, podczas prac ziemnych przy budowie stadionu Baltic Arena w Gdańsku, odkryto pod ziemią tysiące ton cuchnących resztek, skór i kości po nieistniejącej już garbarni. Tzw. mogilnik zawiera m.in. rtęć i groźne dla człowieka pałeczki ropy błękitnej.

Odkryty mogilnik jest dzisiaj tylko przysypany ziemią. A musi być usunięty, bo znajduje się w miejscu przyszłych trybun stadionu. Firma przygotowująca grunt pod ich budowę miała zakończyć pracę w ubiegły poniedziałek. Tymczasem...nawet nie rozpoczęto usuwania odpadów.

Taką ilość niebezpiecznych odpadów mogą zutylizować tylko dwie polskie firmy. Jednak żadnej dotąd nie poinformowano o sprawie. Koszt operacji może wynieść nawet 10 mln zł.

Mimo wszystko władze Gdańska nie boją się opóźnień w budowie Baltic Arena. Miasto ma zaufanie do spółki BIEG 2012, potwierdził Antoni Pawlak, rzecznik prezydenta Adamowicza.

źródło: PAP
zdjęcie: www.imprezysportowe.pl

logo footer