BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Basen na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim

21 lutego 2012 roku na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim otwarto basen, z którego oprócz studentów i pracowników naukowych będą mogli korzystać mieszkańcy Olsztyna. Inwestycję wartą 25,5 mln zł dofinansowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Basen zbudowano przy ul. Tuwima w Olsztynie, czyli w bezpośrednim sąsiedztwie miasteczka akademickiego Korotowo. Na pływalni będą się odbywać zajęcia wychowania fizycznego, ale władze uczelni nie kryją, że nowy obiekt ma także podnieść atrakcyjność uniwersyteckiego kampusu i zachęcić młodych ludzi do studiowania na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

Na basenie w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie znajduje się basen główny o długości 25 m (trybuny przy nim pomieszczą blisko 300 osób, co umożliwia organizację zawodów pływackich), w części rekreacyjnej znajduje się mały basen do nauki pływania i zespół saun. W budynku znalazły się też pomieszczenia socjalne, pokoje dla sędziów oraz pomieszczenie na gabinet lekarski.

Obiekt zaprojektowany przez olsztyńską pracownię architektoniczną Rafała Jacaszka jest przystosowany do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.

Budowa basenu na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim rozpoczęła się jesienią 2009 r., wykonawcą prac budowlanych była wyłoniona w przetargu firma Polaqua z Gdańska. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 25,5 mln zł, z czego 14,2 mln zł pochodziło ze środków MNiSW.

źródło: www.naukawpolsce.pap.pl
zdjęcie: www.olsztyn.com.pl

logo footer