BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Bransoletka, która uratuje życie sportowca

Powstała pierwsza na świecie bransoletka, która reaguje na gwałtowne zmiany stanu zdrowia sportowca. Wynalazek powstał na hiszpańskim uniwersytecie Jaume I w Castellon de La Plana.

Bransoletka o nazwie IC-life analizuje puls ćwiczącego podczas treningu. Jej działanie polega na wykrywaniu wszelkich nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu krwionośnego a w szczególności serca.

Urządzenie w trakcie rejestrowania pulsu przesyła dane w 60 minut przed planowanym atakiem lub zagrożeniem życia. Informacja, na podstawie fal radiowych przesyłanych przez anteny, wędruje do monitora ekipy medycznej np. podczas treningu lub zawodów. Informacja o krytycznym stanie zdrowia sportowca błyskawicznie wędruje także do najbliższego szpitala.

Co więcej urządzenie nie tylko wcześniej informuje o nieprawidłowościach zachodzących w organizmie ćwiczącego, ale także wykrywa poważne wady kardiologiczne, ostrzega przed możliwością zgonu sportowca lub obrazuje zmiany w obrębie układu krwionośnego wywołane np. zażywaniem narkotyków.

Pomysłodawcą bransoletki o nazwie IC-life jest Hugo Alberto Ferrer, który uważa, że jego urządzenie, choć kosztuje obecnie 20 tys. euro jest znacznie tańszą inwestycją niż profesjonalne kontrole kardiologiczne sportowców w trakcie sezonu sportowego.

źródło i zdjęcie: www.fit.pl

logo footer