BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Krakowski AWF wzbogacił się o nowy zespół krytych basenów

W Krakowie został otwarty zespół krytych basenów wraz z zapleczem dydaktycznym i badawczo-rozwojową infrastrukturą. Obiekt powstał na terenie krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Obiekt został wybudowany dzięki dotacji z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Cieszę się, że Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie wzbogaciła się o ten piękny obiekt, a samorząd mógł się do tej inwestycji przyczynić. Należy podkreślić, że była ona bardzo dobrze i sprawnie prowadzona, powiedział marszałek Marek Sowa. Życzył również zgromadzonym pracownikom oraz studentom AWF-u radości z korzystania z nowoczesnego obiektu.

Budowa zespołu krytych pływalni z zapleczem dydaktycznym oraz infrastrukturą badawczo-rozwojową w Krakowie była możliwa dzięki unijnej dotacji. W ramach projektu powstały m.in. hala basenów krytych z ośmiotorowym basenem o długości 25 metrów oraz basenem do nauki pływania i rehabilitacji, trybuny dla 336 osób; pomieszczenia do hydroterapii sale wykładowe, sale do ćwiczeń, pomieszczenia administracyjne, szatnie i pomieszczenia sanitarne przystosowane do użytku dla osób niepełnosprawnych itp.

Budowa zespołu krytych basenów z zapleczem dydaktycznym oraz infrastrukturą badawczo-rozwojową na krakowskim AWF-ie kosztowała ponad 26 mln zł, z czego 18 mln zł stanowiła dotacja z MRPO.

źródło i zdjęcie: www.malopolskie.pl

logo footer