BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Mistrzostwa Europy w Polsce jeszcze przy świecących żarówkach

Były minister Skarbu Państwa, wiceprezes PriceWaterhouseCoopers w Polsce - Jacek Socha podczas VI Kongresu Nowego Przemysłu mówił m. in. o spadku zapotrzebowania na energię elektryczną.

Kongres Nowego Przemysłu jest największą tego typu debatą w Polsce, poświęconą strategicznym zmianom zachodzącym w polskim przemyśle, ze szczególnym uwzględnieniem sektora paliwowo-energetycznego.

Kryzys w sektorze energetycznym został nam dany jako pewien dodatkowy czas na przekształcenia i zmiany, podkreśla Jacek Socha. Liczby pokazują wyraźnie,że nastąpił spadek zapotrzebowania na energię. „Blackouty”, czyli wielkie awarie systemów energetycznych, odsuwają się w czasie, więc może Mistrzostwa Europy w Polsce w 2012 roku, odbędą się jeszcze przy świecących  żarówkach. Niewątpliwie sytuacja jest taka, że do 2030 roku zapotrzebowanie na nowe moce w sektorze energetycznym są ogromne.

Jacek Socha podsumowując różnego rodzaju dokumenty i strategie dotyczące rozwoju sektora energetycznego do 2030 roku, twierdzi, iż diagnoza sytuacji energetycznej jest przedstawiona i zrobiona we właściwy sposób. Dokładnie wiemy, co mamy zrobić i jakie mamy zobowiązania w stosunku do Unii Europejskiej, w związku z czym należałoby przejść do fazy realizacji.

źródło: www.wnp.pl

logo footer