BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Unijna dotacja na salę sportową w Marcinkowicach

Blisko 1,36 mln zł unijnej dotacji trafi do gminy Chełmiec na refundację kosztów kwalifikowanych budowy nowoczesnej sali gimnastycznej w Marcinkowicach. Dofinansowanie zostało przyznane w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Umowę o dofinansowanie przedsięwzięcia w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 podpisali: członek Zarządu Stanisław Sorys, wójt Chełmca Bernard Stawiarski oraz skarbnik gminy Małgorzata Szkarłat.

Dofinansowanie projektu "Budowa sali gimnastycznej w miejscowości Marcinkowice - etap III" zostało przyznane w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 (Działanie 6.2 B: Infrastruktura społeczna, w tym edukacyjna i sportowa). Wysokość dotacji wynosi 1 356 740 zł (70% kosztów kwalifikowanych), przy całkowitej wartości projektu 1 938 200 zł.

Budowa sali sportowej w Marcinkowicach została już zrealizowana. W ramach tego projektu, bezpośrednio obok szkoły w Marcinkowicach, powstał parterowy budynek, do całorocznego uprawiania sportu i zajęć wychowania fizycznego. Obiekt jest wyposażony w zaplecze sanitarno-szatniowe oraz boisko o wymiarach 24 m x 12 m, na którym można rozgrywać mecze koszykówki, siatkówki oraz piłki ręcznej.

Przekazywane środki stanowią refundację poniesionych kosztów kwalifikowanych w ramach zrealizowanej inwestycji. Samorząd lokalny samodzielnie kreujący rzeczywistość określi politykę wykorzystania tych środków, zaznaczył członek Zarządu Stanisław Sorys.

Wójt Chełmca Bernard Stawiarski zapewnia, że z rozdysponowaniem pieniędzy nie będzie problemu. Prawdopodobnie zostaną one przeznaczone na obiekty związane z infrastrukturą sportową, m.in. na Orlika i skate-park przy szkole w Chełmcu.

źródło i zdjęcie: www.malopolskie.pl

logo footer