BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Czy w Konstancinie-Jeziornie powstanie pole golfowe?

Czy w Konstancinie-Jeziornie powstanie pole golfowe? Po prawie 10 latach powrócił temat budowy takiego pola na tzw. Łąkach Oborskich.

Do sprawy, która przed kilkoma laty wzbudzała wiele kontrowersji, powrócił burmistrz Kazimierz Jańczuk. W czasie prezentacji gminy podczas konwentu wójtów, burmistrzów i starosty powiatu piaseczyńskiego wspomniał o możliwości budowy pola golfowego.

Jest to już ujęte w planie zagospodarowania przestrzennego. Mam nadzieję, że uda się doprowadzić pomysł do szczęśliwego finału, mówił Kazimierz Jańczuk

Pojawili się potencjalni inwestorzy, którzy są zainteresowani sfinansowaniem budowy pola golfowego oraz klubu dla golfistów. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu przewiduje tego typu zabudowę. Został uchwalony w 2002 roku, po tym, jak pojawił się pomysł budowy pola golfowego w Konstancinie-Jeziornie. Jednak zarówno wtedy, jak i teraz przeszkodą do rozpoczęcia budowy są spory sądowe o wspomniane "Łąki Oborskie", które znajdują się między ulicami Literatów i Aleją Wojska Polskiego, a Habdzinem i oborskimi rezerwatami przyrody.

Sama budowa pola golfowego nadal wzbudza liczne kontrowersje wśród mieszkańców i samorządowców. Pomysł ma zarówno wielu zwolenników przekonujących, że pole golfowe będzie przyciągało turystów, co oczywiście podniesie prestiż miejscowości oraz dochody, jak i sporą rzeszę przeciwników. Nie brakuje opinii, że tak rozległy teren powinien służyć wszystkim mieszkańcom oraz kuracjuszom.

Zdaniem wielu osób, które sprzeciwiają się powstaniu elitarnego, zamkniętego i drogiego klubu golfowego, jest to doskonała lokalizacja obiektów uzdrowiskowych czy obiektów sportowo-rekreacyjnych. Warto również dodać, że w niedalekim sąsiedztwie już są podobne obiekty. W Wilanowie przy ul. Vogla działa klub golfowy, a duże pole golfowe prawdopodobnie powstanie w Brześcach w gminie Góra Kalwaria, kilka kilometrów od Konstancina.

źródło i zdjęcie: www.Konstancin24.eu

logo footer