BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Marek Wieczorek zrezygnował z funkcji w Centralnym Ośrodku Sportu

Zastępca dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu, Marek Wieczorek, podał się do dymisji.

Moja rezygnacja jest skutkiem uniemożliwienia mi wykonywania powierzonych zadań przez Panią Minister w obecnej konfiguracji personalnej ze względu na celowe blokowanie dostępu do dokumentów, napisał w specjalnym oświadczeniu Marek Wieczorek.

W związku z tym, że Marek Wieczorek zrezygnował z funkcji w Centralnym Ośrodku Sportu, specjalne oświadczenie wydał także p.o. dyrektora COS Damian Drobik. Zapewnił on, że Marek Wieczorek miał niczym nieograniczony dostęp do wszystkich informacji dotyczących finansów, inwestycji czy zamówień publicznych w COS. I dodał: W dniu dzisiejszym, tj. 12.03.2012r. w godzinach porannych Pan M. Wieczorek otrzymał ode mnie wszystkie możliwe pełnomocnictwa do globalnego zarządzania całym Centralnym Ośrodkiem Sportu wraz z 7 Ośrodkami Przygotowań Olimpijskich w Polsce (...).

Damian Drobik zaznaczył również, że Wieczorek rezygnację - zgodnie ze statusem Centralnego Ośrodka Sportu* - powinien złożyć na ręce dyrektora naczelnego COS, a nie jak to zrobił, na ręce ministra. Bez tego wniosku nie jest możliwe wszczęcie procedury odwoławczej Pana Marka Wieczorka, stwierdził Drobik.

* Centralny Ośrodek Sportu to instytucja podległa resortowi sportu i jest finansowana z budżetu państwa. Do jego zadań należy m.in. opieka nad warszawską halą Torwar oraz ośrodkami sportowymi w Spale, Zakopanem, Szczyrku, Wałczu, Władysławowie i Giżycku. Wieczorek miał być w Ośrodku odpowiedzialny za kwestie programowo-sportowe.

źródło: www.tvnwarszawa.pl
zdjęcie: TVN24

logo footer