BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Rusza budowa hali sportowej dla Politechniki Świętokrzyskiej

Rozpoczęły się prace przy budowie hali sportowej realizowanej w ramach drugiego etapu rozbudowy centrum handlowo-rozrywkowego Galeria Echo w Kielcach.

Spółka Echo Investment na początku czerwca podpisała umowę na realizację hali sportowej, której generalnym wykonawcą została firma Fakt Budownictwo z Kielc. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 31 grudnia 2009 roku. Obecnie trwają roboty ziemne.

Hala sportowa będzie miała prawie 3500 m2. Ma służyć celom dydaktycznym i organizacji rozgrywek w różnych dziedzinach sportu. Na boisku o wymiarach ok. 40x43,5 m. będzie można grać w piłkę ręczną, a także zaaranżować po dwa boiska do siatkówki, koszykówki czy korty tenisowe. W obiekcie zaplanowano również wygodny kompleks szatniowy i strzelnicę sportową. Widownia hali pomieści ok. 500 osób. Obiekt zostanie połączony z parkingiem przeszklonym łącznikiem na poziomie pierwszego piętra.

W rozbudowanej Galerii Echo dwa najwyższe piętra centrum przeznaczono na funkcje rozrywkowe i rekreacyjne. Klienci będą mieli do dyspozycji siłownię, fitness, 12-torową kręgielnię, dyskotekę, liczne restauracje, kawiarnie, a dla dzieci przewidziana jest bawialnia i inne atrakcje położone na różnych kondygnacjach centrum.

Nowa Galeria Echo zostanie otwarta w I połowie 2011 roku. Projekt rozbudowy Galerii Echo powstał w Pracowni Architektonicznej Detan z Kielc, natomiast projekt elewacji wykonała warszawska pracownia architektoniczna Open Architekci.

źródło: Echo Investment

logo footer