BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ukraina chce pożyczyć z Chin pieniądze na Euro 2012

Rząd Ukrainy szuka zagranicznych kredytów na przygotowanie infrastruktury dla finałów piłkarskich mistrzostw Europy - Euro 2012, napisała w poniedziałek kijowska gazeta "Dieło".

Władze rozmawiają na ten temat z Chińczykami, od których chcą uzyskać miliard dolarów pożyczki oraz z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI), ze strony którego liczą na kredyt w wysokości 300 milionów euro.Wszystko to oczywiście w związku z przygotowaniami do Euro 2012.

Ukraińcy oczekują także, że już w lipcu Bank Światowy podejmie decyzję o wydzieleniu 400 milionów euro, niezbędnych na modernizację trasy z Kijowa do Charkowa.

Według kijowskiej prasy, kredyty od chińskich instytucji finansowych także będą skierowane na budowę dróg. Dziennik „Dieło” uważa, że ich uzyskanie jest możliwe pod warunkiem, że inwestycje drogowe będą realizowane przez firmy z Chin.

Pieniądze z Europejskiego Banku Inwestycyjnego Ukraina chciałaby przeznaczyć na budowę nowych terminali na lotniskach w Doniecku i Lwowie oraz rozwój dróg i transportu miejskiego w czterech miastach, które będą gospodarzami Euro 2012.

źródło: PAP
zdjęcie: www.bryla.pl

logo footer