BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Aquadrom w Rudzie Śląskiej już od września!

W Rudzie Śląskiej powstaje sportowy multipleks o nazwie Aquadrom. Jego otwarcie zapowiedziano na 1 września 2012 r.

Pierwszego dnia wiosny zarząd spółki Park Wodny w Rudzie Śląskiej oficjalnie ogłosił nową nazwę inwestycji oraz datę jej otwarcia. Aquadrom rozpocznie działanie 1 września. Do tego czasu obiekt poddany zostanie niezbędnym kontrolom służącym bezpieczeństwu jego użytkowników.

Nazwa "Aquadrom" ma sugerować, że powstający obiekt w Rudzie Śląskiej nie będzie zwykłym parkiem wodnym ale kompleksem basenowym z wieloma atrakcjami. Basen z ruchomym dnem czy tuba dla płetwonurków to tylko niektóre elementy dostępne dla przyszłych gości Aquadromu.

Aquadrom to połączenie dwóch rozbudowanych i uzupełniających się stref, które swoją innowacyjnością i zakresem oferty gwarantują różnorodny, bogaty wachlarz form wypoczynku i rekreacji, opowiada Ewa Truchan, prezes zarządu spółki Park Wodny w Rudzie Śląskiej. Cechą wyróżniającą inwestycję jest silnie rozwinięta strefa sucha, która mogłaby stanowić odrębny obiekt.

Aquadrom w Rudzie Śląskiej jest podzielony na dwie części: strefę suchą oraz strefę mokrą. W skład infrastruktury wodnej wchodzą baseny kąpielowe o różnych głębokościach, wielkościach i ze zróżnicowaną temperaturą wody. Warto zwrócić uwagę na nietypowe elementy, a zwłaszcza na wspomniane już wcześniej: unikalny basen z ruchomym dnem czy tubę dla płetwonurków o głębokości 7 metrów. Dodatkowo na terenie Strefy dostępne będą także zjeżdżalnie, fontanny, gejzery, bicze wodne oraz basen dedykowany rodzicom z dziećmi.

Strefa Sucha to przede wszystkim rozbudowana strefa fitness, siłownia z wysoce zaawansowanym technologicznie sprzętem do treningów, 3 korty do gry w squasha i sale do zajęć grupowych - tanecznych i aerobowych. Ponadto do dyspozycji gości pozostawać będzie atrakcyjne saunarium z całorocznym ogrodem zewnętrznym oraz punkty gastronomiczne.

źródło i zdjęcie: www.rudaslaska.com.pl

logo footer