BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Projekt "Piłki za puszki"

Ministerstwo Sportu i Turystyki wspólnie z Fundacją RECAL zainicjowało nowe działanie w zakresie świadomości ekologicznej pod nazwą "Piłki za puszki".

Główną ideą projektu "Piłki za puszki" jest połączenie dwóch ważnych aspektów zrównoważonego rozwoju społeczeństwa, sportu i ochrony zasobów naturalnych.

Projekt jest realizowany na boiskach typu “Orlik”, jak też na innych obiektach sportowych. Fundacja RECAL przygotowała i dostarczyła na wybrane obiekty sportowe, specjalne pojemniki do zbiórki puszek po napojach. Fundacja RECAL zapewnia atrakcyjne graficznie tablice informujące o celach projektu i korzyściach płynących z recyklingu.

Na zaangażowanych obiektach sportowych Fundacja RECAL informuje dlaczego użytkownicy boisk powinni segregować aluminiowe puszki po napojach. Oprócz korzyści w kształtowaniu postaw ekologicznych płynących z recyklingu, ochrony zasobów ziemi i ochrony klimatu, osoby regularnie odwiedzające obiekty uczestniczące w realizacji "Piłek za puszki" i przynoszące puszki wspierają w ten sposób swój obiekt sportowy.

Im więcej zużytych puszek po napojach jest gromadzonych w pojemnikach, tym większe wsparcie otrzymuje obiekt. Pieniądze ze sprzedaży puszek wspierają zakup wyposażenia sportowego. Projekt zakłada, że za każde 15 kg zebranych puszek (1 kg to około 60 sztuk) obiekt sportowy otrzyma jedną, wysokiej jakości piłkę do futbolu, siatkówki lub koszykówki. Jeżeli jednak Partnerzy projektu wspólnie stwierdzą, że gromadzone środki finansowe mogą być wykorzystane inaczej, np. do zakupu innego sprzętu sportowego, możliwe będzie wypracowanie nowych zasad zagospodarowania "pieniędzy za puszki".

Obecnie projekt "Piłki za puszki" realizowany jest w: Legionowie, Legnicy, Lublinie, Radomsku oraz Warszawie.

źródło i zdjęcie: www.orlik2012.pl

logo footer