BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Pierwszy Orlik w Limanowej otwarty

Przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej powstał pierwszy kompleks sportowo-rekreacyjny, wybudowany w ramach rządowo-samorządowego programu "Moje Boisko-Orlik 2012".

Na otwarcie pierwszego boiska typu Orlik w Limanowej przybyli m.in. senator RP prof. Stanisław Hodorowicz, poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk, radni powiatu i Miasta Limanowa oraz przedstawiciele władz gmin sąsiednich. Obowiązki gospodarzy pełnili: starosta limanowski Jan Puchała oraz burmistrz Limanowej Władysław Bieda.

Kiedy rząd przyjął program budowy kompleksów sportowych przeznaczonych dla młodzieży, samorząd województwa małopolskiego w bardzo szerokim zakresie wsparł to przedsięwzięcie, mówił członek Zarządu Stanisław Sorys. To wsparcie traktujemy jako inwestycję w przyszłość młodzieży, jej rozwój sportowy i intelektualny. Zdajemy sobie sprawę, że tylko dobre przygotowanie młodych ludzi będzie procentowało rozwojem Polski i rozwojem naszych małych ojczyzn – podkreślał przedstawiciel samorządu regionalnego.

Koszt inwestycji zamknął się kwotą 1 163 048 zł. Zgodnie z zasadami programu, przedsięwzięcie zostało dofinansowane z budżetu państwa (333 tys. zł) i budżetu województwa małopolskiego (333 tys. zł). Pozostałą kwotę przekazały: Powiat Limanowski (230,7 tys. zł) i Miasto Limanowa (266,3 tys. zł).

Otwarty Kompleks sportowy typu Orlik w Limanowej składa się z boiska do piłki nożnej o wymiarach 30,0m x 62,0m z nawierzchnią ze sztucznej trawy, boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 19,1m x 32,1m z nawierzchnią poliuretanową oraz wyposażeniem do piłki koszykowej, siatkowej i tenisa. Przebudowana część pomieszczeń w budynku Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących została przeznaczona na zaplecze sanitarno-szatniowe. Teren został ogrodzony i oświetlony. Realizatorem zadania była firma EUROCOURT Sp. z o. o. z Radomia.

źródło i zdjęcie: www.malopolskie.pl

logo footer