BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Łódź ogłosiła przetarg na budowę stadionu dla Widzewa

Łódzki magistrat ogłosił przetarg na budowę, w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, stadionu dla piłkarzy Widzewa. Wartość inwestycji jest szacowana na ok. 300 mln zł. Będzie to pierwsza w historii miasta inwestycja w trybie PPP.

Zadanie wykonawcy będzie polegało na zaprojektowaniu, wybudowaniu, sfinansowaniu oraz eksploatacji przy al. Piłsudskiego 138 stadionu piłkarskiego Widzewa Łódź o pojemności minimum 30 tys. miejsc siedzących, wraz z przestrzeniami komercyjnymi i parkingami. Obiekt ma spełniać wymogi UEFA i PZPN.

Przetarg na budowę stadionu dla Widzewa w Łodzi trwać będzie do 7 maja. Inwestorzy zainteresowani projektemi będą musieli zaprezentować koncepcję funkcjonalno-przestrzenną i koncepcję realizacji przedsięwzięcia. Po etapie negocjacji miasto zaprosi partnerów prywatnych do złożenia ostatecznych ofert.

Łódzki magistrat szacuje wartość przedsięwzięcia na ok. 300 mln zł. Wkład miasta ma wynieść 101 mln zł, z czego 24 mln zł magistrat wyłoży na przebudowę infrastruktury, a resztę wkładu wniesie w postaci gruntów pod inwestycję.

źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: www.widzew.pl

logo footer