BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Budżet stadionu w Kijowie może ulec zmianie

Ukraiński rząd zatwierdził projekt i kosztorys modernizacji Stadionu Olimpijskiego w Kijowie. Wprowadził też zmiany w programie przygotowań do piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku, oświadczył w poniedziałkowym wystąpieniu Minister ds. młodzieży, rodziny i sportu Jurij Pawłenko.

Wbrew jego zabiegom ministrowie nie zgodzili się na zwiększenie finansowania przebudowy stadionu w Kijowie. Pawłenko chciał podwoić koszt modernizacji obiektu, na który pierwotnie przeznaczono równowartość około 1 miliarda złotych.

Rząd zdecydował, że jeśli zajdzie taka potrzeba, budżet Stadionu Olimpijskiego może ulec zmianie - powiedział minister. Pawłenko zapewnił jednocześnie, że prace na stadionie prowadzone są zgodnie z planem i będzie on gotowy do przyjęcia meczu finałowego Euro 2012.

Podczas poniedziałkowego posiedzenia rządu dokonano także zmian w tzw. celowym programie przygotowań do turnieju. Z programu wypadły Odessa i Dniepropietrowsk, które w maju UEFA umieściła na liście najgorzej przygotowanych ukraińskich kandydatów do organizacji mistrzostw. Środki wydzielone tym miastom zostaną skierowane do Kijowa, Doniecka, Charkowa i Lwowa.

Zgodnie z decyzją UEFA obecnie jedynym miastem Ukrainy, w którym na pewno odbędą się mecze Euro 2012 jest Kijów. Pozostałe trzy miasta są opóźnione w przygotowaniach, lecz mają czas na ich nadrobienie do końca listopada. Wtedy to UEFA podejmie ostateczną decyzję, dotyczącą wyboru ukraińskich gospodarzy mistrzostw Euro 2012.

źródło: PAP

logo footer