BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Powstaną kolejne boiska Lubusiki w województwie Lubuskim

W województwie Lubuskim powstanie 40 nowych boisk do plażowej piłki siatkowej - Lubusików. Boiska te cieszą się ogromnym zainteresowaniem samorządów lokalnych, dlatego Zarząd Województwa Lubuskiego zabezpieczył na ten cel więcej, bo 180 tys. zł.

"Lubusiki", autorski projekt Województwa Lubuskiego, okazał się strzałem w dziesiątkę. Umożliwia on popularyzację alternatywnych, aktywnych form spędzania wolnego czasu, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

Każdy z 30 beneficjentów otrzyma po 6 tys. zł brutto z przeznaczeniem na realizację projektu "Lubusik - sportowe Lubuskie na lato", który polega na wybudowaniu boiska do plażowej piłki siatkowej oraz organizacji rozgrywek w ramach Lubuskiego Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej.

Beneficjenci mają za zadanie nie tylko wybudować i wyposażyć boisko w niezbędny sprzęt (usypać piasek, zamontować słupki, siatkę, a także tablice promocyjne), ale również włączyć się w organizację Lubuskiego Letniego Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej (obsługa sędziowska i medyczna, wyżywienie, puchary, nagrody). Realizacja projektu to jeden ze sposobów promowania przez województwo lubuskie zdrowego i sportowego stylu życia.

Po realizacji tegorocznego projektu - Lubuskie będzie dysponowało blisko sześćdziesięcioma tego typu obiektami.

źródło i zdjęcie: www.lubuskie.pl

logo footer