BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Konkurs dla zdolnych i kreatywnych kibiców UEFA EURO 2012

Rusza konkurs na ekologiczne siedzisko w poznańskiej Strefie Kibica UEFA EURO 2012. Do udziału w konkursie mogą się zgłaszać młodzi artyści z całej Polski.

Uczestnicy będą mieli za zadanie przygotować projekt tekturowych siedzisk przeznaczonych do poznańskiej Fan Zone, mówi Lechosław Olszewski, przedstawiciel operatora Strefy, prezes Innovations Communication Group. Chcielibyśmy zaangażować w projekt Strefy Kibica młodych designerów, którzy wykażą się pomysłowością w wykorzystaniu przyjaznego środowisku materiału, a przy tym zaproponują ciekawą formę siedzisk, dodaje Olszewski.

Prace będą oceniane pod względem estetyki, innowacyjności, formy oraz funkcjonalności. Ważnym aspektem konkursu stanie się możliwość wdrożenia i przechowywania siedziska w formie płaskiej. Zgłoszenia można nadsyłać do 23 kwietnia 2012 roku. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł, a jego projekt zostanie wykonany i stanowić będzie wyposażenie Strefy Kibica w Poznaniu.

Oficjalnym partnerem konkursu dla zdolnych i kreatywnych kibiców UEFA EURO 2012 jest Fundacja SPOT., zajmująca się tzw. „edukacją poprzez sztukę”. Organizowane przez nią warsztaty, spotkania, dyskusje czy wystawy łączą w sobie różne dziedziny sztuki, ukazując je w nietypowej, często zaskakującej formie. Głównym celem działalności Fundacji SPOT. jest promowanie kultury i sztuki oraz zachęcanie do współtworzenia inspirujących wydarzeń artystyczno-kulturalnych. Konkurs na siedzisko do Oficjalnej Strefy Kibica UEFA EURO 2012 wspiera również firma TFP, która także będzie opiniować nadesłane prace, a następnie zajmie się realizacją zwycięskiego projektu.

Gościem specjalnym jury konkursu i zarazem konsultantem realizowanego projektu jest David Graas - holenderski projektant nowoczesnych mebli. W swoich pracach korzysta najczęściej z lokalnych zasobów i przedmiotów codziennego użytku, a większość jego prac powstaje z materiałów przyjaznych środowisku oraz pochodzących z recyklingu. Jest także jednym z pionierów użycia kartonu jako materiału mebli codziennego użytku.

Zaprosiliśmy do współpracy Davida Graasa, ponieważ jest on artystą, w którego twórczości szczególną rolę odgrywa ekologia, a więc jedna z głównych wartości poznańskiej Strefy Kibica, mówi Olszewski. Jego postawa bardzo dobrze wpisuje się w nasze wyobrażenia o poznańskiej Strefie Kibica. Ponadto, holenderski projektant na co dzień pracuje z młodymi ludźmi, a właśnie na ich uczestnictwie w konkursie najbardziej nam zależy. Mamy nadzieję, że profesjonalny sposób realizacji Strefy Kibica w Poznaniu przełoży się nie tylko na jakość wszystkich wydarzeń, które będą w niej miały miejsce, ale także będzie odnoszony do naszego miasta i jego wizerunku, podsumowuje Olszewski.

Oficjalna Strefa Kibica UEFA EURO 2012 w Poznaniu to coś więcej niż miejsce sportowych emocji i dobrej zabawy. Zapraszając do współpracy instytucje oraz osoby związane ze środowiskiem kulturalnym, organizatorzy chcą, by projekt Fan Zone wpisał się w szereg inicjatyw artystyczno-kulturalnych, kontynuowanych w stolicy Wielkopolski także po zakończeniu Turnieju.

źródło i zdjęcie: www.europoznan2012.pl

logo footer