BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Trzeci kompleks boisk "Orlik" w Elblągu otwarty!

Trzeci kompleks boisk typu Orlik w Elblągu został otwarty 12 kwietnia br. Nowoczesny kompleks sportowy powstał przy Szkole Podstawowej nr 6.

Kompleks boisk e Elblągu powstał w ramach programu "Moje boisko-Orlik 2012". Składa się z ogrodzonych i oświetlonych boisk do piłki nożnej, siatkówki oraz koszykówki. Jest także szatnia wraz z zapleczem sanitarnym.

Dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 6 - Iwona Ratajczyk-Zyśk - podkreślała znaczenie Orlika przede wszystkim dla uczniów, gdyż w placówce funkcjonują jedyne w Elblągu klasy I-III z piłką nożną, które prowadzi trener II klasy piłki nożnej. Ponadto szkoła współpracuje z klubem sportowym Olimpia Elbląg.

W naszym województwie powstało 145 Orlików, ten, który dziś otwieramy to 146, a trzeci w Elblągu, mówił Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga, zwracając się przede wszystkim do uczniów szkoły. Po co buduje się Orliki? Po to, żeby szlifować formę, nie tylko piłkarską. Żebyście na takich boiskach trenowali od rana do wieczora, codziennie. Tak mocno, by za kilkanaście lat o piłkarzach z Elbląga mówiono w prasie, radiu i telewizji. Żebyśmy mogli być z was dumni i żebyście grali na najlepszych stadionach świata.

Prezydent złożył na ręce dyrektorki szkoły różne atrybuty sportowe, a następnie symbolicznie przekazał klucze do trzeciego kompleksu boisk "Orlik" w Elblągu dwóm uczennicom trenującym piłkę nożną.

źródło i zdjęcie: www.portel.pl

logo footer