BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Stadion Polonii dogoni standardy

Piłkarze Polonii będą mogli grać na własnym stadionie. Do pierwszego meczu ligowego Czarnych Koszul obiekt przy Konwiktorskiej w warszawie ma spełnić wymogi PZPN. Na poniedziałkowej komisji sportu, w obecności miłośników klubu, ratusz obiecał, że zbuduje brakującą trybunę gości, a właściciel klubu zapewnił, że zamontuje system identyfikacji kibiców.

Budowy dodatkowej trybuny dla gości na 325 miejsc domaga się od Polonii Polski Związek Piłki Nożnej. Bez niej na stadionie Polonii nie mogą być rozgrywane mecze ekstraklasy. Dlatego PZPN przyznał klubowi warunkową licencję na rozgrywki ważne do końca lipca. Tymczasem pierwszy mecz ligowy Czarne Koszule mają grać u siebie 8 sierpnia.

Mamy zarezerwowane pieniądze na trybunę (ponad 600 tys. zł) i wszystkie pozwolenia. Wkrótce ogłosimy przetarg na wykonawcę. Przy odrobinie szczęścia powinniśmy zdążyć z jej wybudowaniem, powiedział Janusz Kopaniak, szef Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza stadionem.

Nowa trybuna stadionu Polonii nie wystarczy. Na obiekcie powinien być od 1 sierpnia zainstalowany monitoring. Jego koszt to co najmniej 1,2 mln zł. Wiesław Wilczyński, szef biura sportu, zapewnił, że znalazł taką kwotę w budżecie stolicy. Wydatek jeszcze dziś ma zatwierdzić prezydent miasta, a 9 lipca mają zrobić to radni. Potem trzeba ogłosić przetarg na wykonawcę. Montaż systemu potrwa minimum sześć tygodni, dlatego też władze stadionu Polonii zaproponowały więc, że same wybiorą jego wykonawcę i sfinansują inwestycję, a ratusz zaraz potem zwróci im koszty.

Na takie rozwiązanie nie pozwala umowa dzierżawy obiektu. Mówi ona, że koszty wyposażenia stadionu Polonia poniesione przez dzierżawcę właściciel może mu zwrócić po wygaśnięciu umowy, czyli dopiero w 2011 r., wyjaśniali wczoraj urzędnicy. Piotr Ciszewski, rzecznik Polonii i właściciela klubu Józefa Wojciechowskiego zaproponował zerwanie obowiązującej umowę i podpisanie nowej, w której WOSiR zagwarantuje zwrot kosztów. Radni i urzędnicy przyznali, że to jedyne rozwiązanie sytuacji. Zaraz dodali jednak, że ratusz zagwarantuje zwrot kosztów, gdy kwotę zatwierdzi oficjalnie rada Warszawy. Klub nie chce jednak czekać do sesji 9 lipca. Wojciechowski podejmie ryzyko i wybuduje monitoring stadionu. Dla dobra Polonii, zadeklarował Ciszewski.

źródło: www.naszemiasto.pl
zdjęcie: www.wielkapolonia.pl

logo footer