BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Będzie nowy port jachtowy w Szczecinie

Wygląda na to, że działania podejmowane przez władze Szczecina, w celu uczynienia tego miasta przyjaznego żeglarzom, mają swój ciąg dalszy. Tym razem, ku uciesze szczecińskich żeglarzy, powstanie nowy port jachtowy, praktycznie w centrum miasta.

Wg założeń koncepcyjnych, nowy port jachtowy ma powstać na Wyspie Grodzkiej i przy Nabrzeżu Starówka na Wyspie Łasztownia. Trzeba przyznać, że jest to strzał w dziesiątkę, gdyż do tej pory, te atrakcyjne tereny były omijane szerokim łukiem przez urbanistów.

Nowy port jachtowy w Szczecinie wpisuje się w szeroko zakrojone działania podejmowane przez władze miasta, mające na celu promocję Szczecina jako miasta nieodłącznie związanego z żeglarstwem, zarówno rekreacyjnym jak i sportowym.

Poza organizacją licznych imprez promujących żeglarstwo jako formę wypoczynku i rekreacji, planowane jest także utworzenie Europejskiego Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej oraz budowa wspomnianego portu jachtowego. Planowane są także kolejne inwestycje w infrastrukturę żeglarską.

W chwili obecnej trwa konkurs na projekt nowej mariny. Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda w wysokości 25 tysięcy złotych. Projekt ma obejmować całe zaplecze sanitarne i infrastrukturę techniczną.

Biorący udział w konkursie powinni uwzględnić określony przez gminę program użytkowy portu. Obejmuje on m.in. utworzenie portu jachtowego na modułach pływających zacumowanych do nabrzeży i zakotwiczonych do dna, stworzenie pomostów przystosowanych do jednostek o różnej długości, budowę zaplecza sanitarnego (toalet, natrysków, pralni), świetlicy, punktu odbioru nieczystości.

Przewidziano stworzenie miejsc dostępowych do Internetu. Teren portu powinien zostać ogrodzony, doprowadzone mają tu być media. Wokół portu jachtowego powstać ma odpowiednia liczba miejsc parkingowych. Zwycięską pracę powinniśmy poznać do października 2009 roku.

Zakończenie prac związanych z budową nowego portu jachtowego w Szczecinie, planowane jest na 2013 rok, tak aby mógł służyć on uczestnikom The Tall Ships Races. Władze miasta starają się o dofinansowanie inwestycji ze środków programu Interreg.

źródło: www.sailnews.pl

logo footer