BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ruszyła budowa kortów tenisowych w Sanoku

Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku ruszyła budowa kortów tenisowych. Jest to ostatni etap realizowanego przez miasto projektu "Przebudowa i rozbudowa obiektów toru lodowego wraz z budową kortów tenisowych na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku".

Korty funkcjonujące od dziesiątek lat w śródmieściu nie spełniają już oczekiwań zarówno Miasta, jak i klubu tenisowego. Chcemy poprawiać jakościowo naszą infrastrukturę, a przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji stworzyć dobrą i różnorodną bazę sportową, której częścią byłyby nowe korty tenisowe, mówi Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Miasta Sanoka.

W efekcie prac powstaną 3 korty tenisowe. Dwa odkryte korty będą miały wymiary 24 x 11 m każdy i sztuczną nawierzchnię z mączki ceglastej. Miasto zyska również kort kryty, usytuowany w hali pneumatycznej o wymiarach 36 x 18 x 8 m. Zakończenie prac planowane jest na lipiec br.

Dotychczas w ramach projektu "Przebudowa i rozbudowa obiektów toru lodowego wraz z budową kortów tenisowych na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku" m.in. wymieniono stare ogrodzenie toru lodowego, a wzdłuż niego utworzono chodniki. Zakupiono również dodatkową, składaną trybunę i wyremontowano istniejącą. Dzięki temu obydwie trybuny liczą w sumie około 3 tys. miejsc. W ramach projektu zakupiono także 300 par łyżew i 120 par rolek.

Koszt całego projektu, na którego realizację władze Sanoka zdobyły dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013, to 3 mln 776 tys. zł, w tym dofinansowanie 2 mln 149 tys. zł.

źródło: www.sanok.pl
zdjęcie: sxc.hu

logo footer