BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Wymiana murawy na Stadionie Miejskim w Poznaniu

Rozpoczęła się kolejna wymiana murawy na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Na tym stadionie zostaną rozegrane trzy mecze grupowe podczas Mistrzostw Europy Euro 2012, które odbędą się w Polsce i na Ukrainie.

Przetarg na wymianę nawierzchni, ósmej w ciągu dwóch i pół roku, wygrała firma Greenboss z Poznania. Koszty - ok. 450 tysięcy złotych - po raz ostatni pokryją Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Stadion ma już wprawdzie nowego operatora (od pół roku jest nim konsorcjum Lech Poznań i Marcelin Management), ale zgodnie z umową opiekę nad murawą do Euro 2012 sprawuje POSiR.

Prace przygotowawcze rozpoczęły się już w weekend, a w poniedziałek została zebrana stara nawierzchnia. Nowa trawa na życzenie firmy STRI, która w kwestii boisk doradza UEFA, zostanie sprowadzona z Węgier.

Mieliśmy przygotowaną polską trawę, która była poddana niezależnym badaniom w instytucie w Niemczech. Osoby ze STRI były nieugięte i zmusiły nas do sprowadzenia trawy z Węgier. Problem w tym, że jest ona o ok. 150 tysięcy droższa od tej, którą pierwotnie chcieliśmy położyć. A tych pieniędzy nikt już nie dołoży, powiedział z Grzegorz Szulczyński z firmy Greenboss.

Montaż nowej murawy na Stadionie Miejskim w Poznaniu zakończy się najpóźniej 15 maja.

źródło: www.euro2012.onet.pl
zdjęcie: pl.wikipedia.org

logo footer