BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Chełmie powstanie ogólnodostępna zewnętrzna siłownia

Na chełmskim bulwarze powstanie ogólnodostępna zewnętrzna siłownia. Będą się w niej znajdować urządzenia, które spotykamy w każdej siłowni lub klubie fitness. Obiekt ma być dostępny bezpłatnie.

Bulwar nad rzeką Uherką, który powstał w ubiegłym roku i stał się jednym z najdłuższych tego typu obiektów w Polsce, cieszy się coraz większą popularnością. Dlatego władze miasta postanowiły umiejscowić tam ogólnodostępną zewnętrzną siłownię.

Bulwar już teraz tłumnie odwiedzają mieszkańcy miasta i chcielibyśmy aby stawał się obiektem coraz bardziej atrakcyjnym. Stąd pomysł aby ustawić tam ogólnodostępną zewnętrzną siłownię. Takiego miejsca do tej pory nie było jeszcze w naszym mieście, mówi prezydent Chełm Agata Fisz.

Będą znajdować się w niej urządzenia, które spotkać można praktycznie w każdej siłowni lub klubie fitness: atlasy, krzesełka do wyciskania, prasy nożne i wioślarze. Różnica ma polegać na tym, że "zielona" siłownia zainstalowania zostanie w plenerze, a stosowane w niej rozwiązania konstrukcyjne są odporne na zniszczenia i na zmieniające się warunki atmosferyczne, a do tego korzystanie z urządzeń będzie zupełnie bezpłatne.

Planujemy wykorzystać teren przy skateparku. Konkretne urządzenia zostaną wybrane w trakcie przygotowywania procedury przetargowej. Teraz czekamy na decyzję o przyznaniu dofinansowania, mówi Stanisław Mościcki zastępca prezydenta.

Środki na budowę plenerowych siłowni miasto zamierza pozyskać za pośrednictwem "Euroregionu Bug" w ramach Programu Współpracy Zagranicznej Polska-Białoruś-Ukraina. Projekt wraz z innym przedsięwzięciami związanymi z turystyką, został złożony miesiąc temu.

Urządzenia do treningów kosztować mogą kilkadziesiąt tysięcy złotych. W ramach unijnego programu miasto może otrzymać na ten cel aż 90% dofinansowania. Rozstrzygnięcie naboru powinno być znane w połowie tego roku.

źródło i zdjęcie: www.chelmonline.pl

logo footer