BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Rozpoczęcie budowy aquaparku w Chełmie

Na początku przyszłego roku w Chełmie mają rozpocząć się prace przy budowie aquaparku. Będzie to pierwszy tego typu obiekt w regionie.

Zanim władze Chełma podjęły ostateczną decyzję, postanowiły przeprowadzić społeczne konsultacje i sprawdzić czy pomysł budowy aquaparku podoba się samym mieszkańcom. Zaangażowany do tego został wrocławski instytut badawczy IPC.

Zleciliśmy wykonanie badań zewnętrznej i niezależnej firmie aby wyniki były jak najbardziej rzetelne, mówi prezydent Chełma Agata Fisz .

Na zlecenie urzędników, w ubiegłym tygodniu instytut badawczy poddał telefonicznemu sondażowi 500 mieszkańców Chełma. Każdego z rozmówców pytano czy jest za budową w mieście aquaparku oraz czy sądzi, że z obiektu korzystaliby mieszkańcy innych miast regionu i województwa. Wyniki są jednoznaczne. Aż 95% badanych osób popiera budowę, przy czym 62% odpowiedziało zdecydowanie tak, a 33% raczej tak. Źle oceniających pomysł jest tylko 5%. 4/5 z nich jest raczej na nie, a zdecydowanych przeciwników budowy aquaparku w Chełmie jest zaledwie 1%.

To niemal jednoznaczny wynik wskazujący jak dużym zainteresowaniem cieszy się pomysł budowy aquaparku. Chcę aby był to profesjonalny obiekt z wieloma atrakcjami, który zarówno w środku jak i na zewnątrz będzie prezentował się okazale. Gdy powstanie, mam nadzieję że nawet sceptycznie nastawione 5% badanych zmieni zdanie, przekonuje Agata Fisz.

W 2009 roku miasto pod uwagę brało dwie lokalizacje, w których mógłby stanąć chełmski aquapark: teren przy głównym miejskim stadionie przy ul. 1 Pułku Szwoleżerów oraz przy hali widowiskowo-sportowej na ul. Granicznej. Wybrano tę drugą. Okazuję się jednak, iż władze miasta rozważają obecnie jeszcze inną możliwość - teren przy skrzyżowaniu ulic Lubelskiej i Trubakowskiej, gdzie przed laty funkcjonował stadion "Gwardii Chełm".

Miasto ma także nadzieję na zagospodarowanie reszty terenu po dawnym stadionie. Zmieniony przed dwoma laty miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miał umożliwić powstanie w tym miejscu hotelu. Zainteresowanie taką inwestycją wyrażała nawet duża ogólnopolska sieć hotelowa, która z powodu trudności finansowych ostatecznie zrezygnowała z planów. Pomimo kilkukrotnych prób pozyskania inwestora ogłaszane przetargi nie spotkały się z zainteresowaniem. Może to się zmienić wraz z budową aquaparku.

Dokonamy kolejnej zmiany w planie, dopuszczającej budowę nie tylko hotelu, ale również galerii handlowej o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 mkw. Jest zatem szansa, że teren znajdzie nabywcę, tym bardziej że jego atrakcyjność podniesie sąsiedztwo aquaparku – mówi Agata Fisz.

Liczymy na to, że w pierwszych miesiącach 2013 roku będziemy mieć już pozwolenie na budowę, a prace rozpoczną się nawet na przyszłoroczną wiosnę, mówi Agata Fisz Bez dokładnego projektu ciężko jednak oszacować zakres prac i czas potrzebny na ukończenie inwestycji. Sądzę, iż może ona potrwać około 2 lat.

źródło i zdjęcie: www.chelmonline.pl

logo footer