BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Drugi Orlik w gminie Łącko otwarty

W gminie Łącko został oddany do użytku drugi kompleks sportowy "Orlik". W uroczystości uczestniczył marszałek Marek Sowa.

Do symbolicznego przecięcia wstęgi na drugim Orliku w gminie Łącko zaproszeni zostali: marszałek Marek Sowa, przedstawiciel prezydenta RP Andrzej Chałasiewicz, wójt Łącka Janusz Klag przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Warzecha, właściciel firmy KOMPLEX - BUD Józef Wójcik oraz 4-letni Piotruś Mrówka.

Orliki to produkt markowy ostatnich lat, mówił marszałek Marek Sowa. Te kompleksy sportowe bardzo się sprawdziły i są dalej uruchamiane. Mamy ich już w Małopolsce ponad 160. Często można zaobserwować, że żaden z nich nie stoi pusty. Jestem przekonany, że w Łącku będzie podobnie, dodał gospodarz województwa.

Nowoczesny obiekt sportowy w Łącku składa się z dwóch boisk: do piłki nożnej o wymiarach 30m x 62m i wielofunkcyjnego o wymiarach 19m x 32m oraz zaplecza socjalnego. Prace prowadziła Firma KOMPLEX - BUD z Czerńca.

Drugi Orlik w gminie Łącko został wybudowany w ramach programu "Moje Boisko-Orlik 2012". Całkowity koszt przedsięwzięcia to prawie 1 296 tys. zł, w tym z budżetu państwa pochodziło 500 tys. zł, województwo małopolskie przekazało 250 tys. zł, a pozostałą kwotę tj. 545,19 tys. zł zapewniła gmina Łącko.

źródło i zdjęcie: www.malpolskie.pl

logo footer