BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Stadion miejski w Łomży z certyfikatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki

Stadion Miejski w Łomży otrzymał certyfikat IV A Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Oznacza to, że na łomżyńskim stadionie można organizować np. ogólnopolskie mitingi we wszystkich kategoriach wiekowych, branżowe mistrzostwa kraju czy też zawody szczebla centralnego w skali makroregionu.

Uzyskany certyfikat pozwala także na rozegranie na Stadionie Miejskim w Łomży eliminacji do Mistrzostw Polski juniorów młodszych (16-17 lat), zaplanowanych na 2-3 czerwca br.

Przyznając świadectwo kategorii IV A Polski Związek Lekkiej Atletyki stwierdził, że usytuowanie i parametry urządzeń zainstalowanych na Stadionie Miejskim w Łomży (bieżnia, skocznie i rzutnie usytuowane na głównej płycie stadionu) są zgodne z wymaganiami IAAF i PZLA dotyczącymi przeprowadzenia zawodów lekkoatletycznych. Na stadionie mogą więc być rozgrywane wszystkie konkurencje biegowe i chód sportowy oraz konkurencje techniczne: skok wzwyż, skok w dal, trójskok, skok o tyczce, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut młotem, rzut oszczepem.

Komisja Obiektów i Urządzeń PZLA zajęła jednocześnie stanowisko, że możliwe jest przyznanie na okres 3 lat kategorii III, uprawniającej do ubiegania się o organizację Mistrzostw Polski o pełnym lub ograniczonym programie konkurencji, informuje Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski. Według informacji przekazanych mi przez Jerzego Skuchę, Prezesa PZLA, warunkiem otrzymania tej kategorii jest poprawa rowu z wodą do biegu z przeszkodami oraz zamontowanie belek na rozbiegu do trójskoku w odległości 11 m od zeskoczni, dodaje Prezydent.

Warunkiem uzyskania tej kategorii krajowej na kolejne lata jest wybudowanie przy stadionie głównym urządzeń lekkoatletycznych do rozgrzewki, co z uwagi na lokalizację stadionu, może być trudne do realizacji.

Modernizacja Stadionu Miejskiego w Łomży kosztowała ponad 25 mln zł i była dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013.

źródło i zdjęcie: www.lomza.pl

logo footer