BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Stal powlekana Colorcoat® na stadionach we Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku

Stal powlekana Colorcoat® została użyta do budowy czterech stadionów przeznaczonych do rozgrywek piłkarskich: trzech w Polsce – we Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu oraz jednego stadionu na Ukrainie, we Lwowie.

Wrocławski stadion składa się z owalnego dachu i fasady, nadających mu charakterystyczny wygląd. Zwycięski projekt stworzony przez JSK "Architekci" nazwany został Stadionem-Latarnią. Ten wyjątkowy kształt wybrany został by stadion stał się łatwo rozpoznawalny i był kojarzony z dynamicznym miastem. Przy projekcie zastosowano materiał Colorcoat Prisma® w kolorze Silver Metallic, który użyty został do stworzenia spodniej części dachu widocznej z boiska. Objęty jest on gwarancją Tata Steel, której warunki dostosowane są do specyfiki projektu.

Polska modernizuje swoją infrastrukturę poprzez budowanie nowych dróg, kompleksów sportowych czy boisk piłkarskich. Jednym z najtrudniejszych zadań dla inwestorów było wybranie materiałów, dzięki którym podjęte inwestycje będą trwałe przez lata.

Wybudowane stadiony mają na celu nie tylko dostarczenie powierzchni do rozgrywania meczy, ale także przyciągnięcie uwagi zgromadzonej tam publiczności. Dziś, w czasach kiedy sport stał się biznesem, jego "twarz" jest tak samo ważna jak efektywność. Stal powlekana Colorocat® firmy Tata Steel oferuje wygląd, który robi wrażenie oraz gwarantuje najlepsze wykonanie.

Kolor stadionu może być inspirowany barwami drużyny lub odmiennie, może być neutralny i wzbudzający podziw, jako symbol dziedzictwa, dynamizmu i kultury poszczególnych krajów.

Zarówno stal powlekana Colorcoat HPS200 Ultra®, jak i Colorcoat Prisma® daje projektantom stadionów możliwość wyboru odpowiedniego koloru z szerokiej palety oferowanych barw. Co więcej usługa Repertoire® Colour Consultancy pozwala na dopasowanie niemal każdego jednolitego koloru z obu produktów Colorcoat® by stworzyć unikalny wizerunek budynku.Stadiony, są przeważnie budowane na dużych terenach, nieotoczonych innymi budynkami. Dlatego są narażone na działanie czynników zewnętrznych bardziej niż inne konstrukcje. Stal powlekana Colorcoat® jest idealnym rozwiązaniem by zabezpieczyć poszczególne elementy przed działaniem pogody i czasu. Zoptymalizowana powłoka metaliczna Galvalloy™ chroni produkty Colorcoat HPS200 Ultra® oraz Colorcoat Prisma® przed korozją, pokrywając również krawędzie cięte. Jest to udowodnione spełnieniem wymagań narzuconych przez klasyfikację Ruv4 oraz RC5 zgodnie z EN 10169:2010 zapewniających konsumentów o znakomitej trwałości koloru i połysku oraz odporności na korozję.

Długa żywotność publicznych inwestycji jest ważna dla społeczeństwa w każdym państwie. Obywatele chcą mieć pewność, że publiczne pieniądze wydawane są w rozsądny sposób, dlatego długoterminowe gwarancje są prawdziwą zaletą. Oba markowe produkty Colorcoat® objęte są Gwarancją Confidex® oferowaną dla budynków komercyjnych oraz przemysłowych na różne warunki atmosferyczne. Dla Colorcoat HPS200 Ultra® gwarancja Confidex® obejmuje okres do 40 lat, natomiast dla produktów Colorcoat Prisma® do 30 lat. Co więcej Gwarancja Confidex® nie wymaga dodatkowych inspekcji czy konsultacji, by zachować jej ważność i stanowi jedyną taką gwarancję dla stali powlekanej na rynku.

Zarówno Colorcoat HPS200 Ultra®, jak i Colorcoat Prisma® wytwarzane są w Wielkiej Brytanii i uzyskały certyfikat normy BES 6001 w zakresie korzystania z materiałów pochodzących z odpowiedzialnych źródeł. Dostępne są w Polsce w formie gotowych systemów pokryć ścian i dachów za pośrednictwem partnerów handlowych.

źródło i zdjęcie: Tata Steel

logo footer