BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Antyrefleksyjne szkło SGG VISION-LITE dla obiektów sportowych

Antyrefleksyjne szkło SGG VISION-LITE firmy Saint Gobain-Glass stworzone zostało z myślą o obiektach, gdzie wymagana jest idealna widoczność otoczenia po drugiej stronie szyby. Takim miejscem są na przykład obiekty sportowe.

Antyrefleksyjne szkło SGG VISION-LITE zostało zastosowane w pomieszczeniu strefy VIP (tzw. Skybox) na stadionie Cracovii. Na krakowskim stadionie szkło SGG VISION-LITE ma za zadanie zapewnić znakomitą przezierność, by żaden, nawet najmniejszy szczegół, nie umknął uwadze pasjonatów piłkarskich zmagań lub innych sportowych rozgrywek. Niskie odbicia szkła SGG VISION LITE (ośmiokrotnie niższe niż w przypadku zwykłego szkła) pozwalają uzyskać idealną widoczność rzeczy znajdujących się po drugiej stronie szyby, dzięki czemu obserwatorom nie przeszkadzają ani refleksy światła, ani odbijające się w szkle elementy otoczenia.

Antyrefleksyjne szkło firmy Saint-Gobain Glass ma szerokie spektrum zastosowań. Znakomicie sprawdza się jako materiał witryn sklepowych, gablot jubilerskich, osłon zabezpieczających cenne obrazy, przeszklonych ścian w restauracjach, szyb oddzielających sektory na stadionach, czy ekranów projekcyjnych. Często używane jest także w studiach telewizyjnych, wieżach kontrolnych na lotniskach oraz w kabinach tłumaczy.

Co ważne, SGG VISION-LITE jako jedyne laminowane antyrefleksyjne szkło na rynku jest produkowane w formacie jumbo, czyli tafli o wymiarach 3,21x6,0 m. Takie gabaryty zwiększają spektrum jego użycia na przykład w obiektach handlowych.

Jak powstaje laminowane szkło antyrefleksyjne?
SGG VISION-LITE uzyskuje się poprzez powlekanie jednej powierzchni szkła ekstra białego SGG DIAMANT tlenkami metali w procesie napylania katodowego w warunkach próżni. (Tlenki tworzą powłokę, która zapobiega powstawaniu odbić.) Następnie dwie powlekane tafle łączy się ze sobą w procesie laminowania, umieszczając powłokę antyrefleksyjną po zewnętrznych stronach szkła.

źródło i zdjęcie: Saint-Gobain Glass

logo footer