BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Rząd Ukrainy zerwał finansowanie Euro 2012

Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko oskarżył rząd premier Julii Tymoszenko o zerwanie finansowania przygotowań jego kraju do Euro 2012.

O jakim Euro można mówić, skoro w budżecie na 2009 r. (na przygotowania do turnieju) wydzielono 4,5 miliarda hrywien, z czego wypłacono tylko 330 milionów? - pytał Juszczenko w środę, na spotkaniu ze studentami w Charkowie na wschodniej Ukrainie.

Prezydent wyraził opinię, że taki poziom finansowania przygotowań do piłkarskich mistrzostw Euro 2012 nie pozwoli na szybkie nadrobienie zaległości wskazanych przez UEFA w maju w Bukareszcie.

Ja nie chcę występować wciąż jako człowiek niosący złą nowinę, jednak nie jest to europejskie podejście do sprawy. Kraj, który do 30 listopada będzie przyjmował ostatnią misję techniczną UEFA, w ciągu pięciu miesięcy nie zrobił nic w przygotowaniach kluczowych, regionalnych obiektów infrastruktury, ostrzegł Juszczenko.

30 listopada to ostateczny termin, wyznaczony przez UEFA na poprawę przygotowań Ukrainy do Euro 2012. Jeśli do tego czasu sytuacja nie zmieni się, rozgrywki turnieju mogą odbyć się tylko w Kijowie. UEFA uznała, że na obecnym etapie tylko stolica Ukrainy może przyjąć gości Euro 2012. Charków, Donieck i Lwów muszą podciągnąć się w przygotowaniach do końca listopada.

We wtorek ukraiński minister ds. rodziny, młodzieży i sportu Jurij Pawłenko ocenił, że Ukraina wyprzedza Polskę pod względem przygotowania infrastruktury sportowej.

W końcu sierpnia powinno dojść do otwarcia nowego stadionu w Doniecku, a na grudzień zapowiedziano oddanie do użytku modernizowanego stadionu w Charkowie. Trwają prace remontowe na Stadionie Olimpijskim w Kijowie i do przodu posuwa się budowa stadionu we Lwowie.

Problemem Ukrainy jest modernizacja lotnisk i dróg oraz brak miejsc hotelowych.

źródło: PAP

logo footer