BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Budowa hotelu sportowego BoniFaCio Spa & Sport Resort

Pod Warszawą dobiega końca budowa zespołu hotelowego BoniFaCio Spa & Sport Resort. Łączny koszt projektu to ponad 30 mln zł.

Zespół hotelowy BoniFaCio Spa & Sport Resort będzie jedynym w Polsce ośrodkiem o podwyższonym standardzie położonym w malowniczym otoczeniu natury, oferującym gościom bogatą infrastrukturę sportową oraz centrum SPA z nowoczesnymi zabiegami regeneracyjnymi. Otwarcie obiektu planowane jest na jesień 2012 roku.

Obiekt łączy funkcjonalność, wygodę oraz estetykę. Twórcom projektu zależało na jak największym nawiązaniu do otaczającej hotel przyrody. Dlatego jego bardzo ważnym elementem są duże przeszklenia elewacji. Otoczenie przenika się z przestrzeniami wewnątrz obiektu, a te z kolei przenikają się pomiędzy sobą. Wszystko w taki sposób, aby w hotelu dobrze czuły się osoby, które przyjadą tu same, z rodzinami czy w większych grupach. Goście hotelowi budząc się rano będą mogli liczyć na przepiękny widok roztaczających się wokół lasów.

BoniFaCio Spa & Sport Resort to znakomita propozycja dla wszystkich zabieganych, którzy często stają przed koniecznością pozostania w pracy po godzinach, mając jednocześnie na głowie szereg obowiązków domowych.

Uważamy, że krótsze, aczkolwiek regularne wyjazdy wypoczynkowe mogą mieć zbawienny wpływ dla wszystkich osób, które ze względu na nadmiar obowiązków, nie mają czasu zadbać o swoje zdrowie, mówi Maciej Szpot, prezes spółki BFC, będącej inwestorem hotelu.

Do dyspozycji gości zostanie oddanych 49 komfortowych pokoi, które zapewniają maksimum prywatności - są one bowiem oddzielone od wszystkich przestrzeni wspólnych. Stosunkowo niewielka liczba pokoi nie jest przypadkowa. Inwestorowi zależało na zapewnieniu gościom hotelowym jak największego komfortu. Nie chcieliśmy doprowadzić do sytuacji w której baseny będą przepełnione, a skorzystanie z oferty regeneracyjnej będzie wiązało się z koniecznością oczekiwania w długiej kolejce, dodaje Maciej Szpot.

Układ ośrodka jest wysoce funkcjonalny co wyraźne widać już z obszernego, reprezentacyjnego holu wejściowego. Po jego prawej stronie znajdują pomieszczenia konferencyjne, a po lewej strefa noclegowa oraz restauracyjna.

Ponieważ jest to hotel sportowy już w holu widoczny jest basen wewnętrzny. Na infrastrukturę rekreacyjną obiektu składają się ponadto dodatkowy basen na świeżym powietrzu, cztery korty tenisowe, boiska do piłki nożnej, ręcznej, koszykówki i siatkówki (w tym także plażowej). W części restauracyjnej dominują masywne dźwigary z drewna klejonego. Na antresoli nad restauracją znajduje się z kolei sala klubowa oraz strefa chill-out.

Nawiązanie do natury przejawia się także w wykorzystanych materiałach - dużo drewna na elewacjach i kamienia naturalnego wewnątrz. Wykorzystano także ekologiczne technologie. W hotelu zastosowano kolektory słoneczne, a do zagospodarowania wody deszczowej służy mini zbiornik wodny, który oprócz walorów krajobrazowych może wpłynąć na poprawę mikroklimatu.

Budowę hotelu BoniFaCio Spa & Sport Resort rozpoczęto w marcu 2011 roku. Pomysłodawcą oraz inwestorem przedsięwzięcia jest spółka BFC, której główny obszar działalności skupiał się dotychczas na organizacji klubowych wyjazdów dla rodzin oraz podmiotów biznesowych. Łączny koszt projektu to ponad 30 mln zł. Dzięki niezwykle precyzyjnemu opracowaniu koncepcji inwestycji, podkreślającej walory turystyczne Mazowsza, projekt uzyskał dofinansowanie ze środków unijnych stanowiące 60% wartości inwestycji.

źródło i zdjęcie: spółka BFC

logo footer