BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Niepalna skalna wełna ROCKWOOL na stadionach EURO 2012

Niepalną skalną wełnę ROCKWOOL wykorzystano przy budowie aż 7 z 8 nowoczesnych sportowych aren na EURO 2012 rozgrywanych w Polsce i na Ukrainie.

Inwestycje wymagały użycia szerokiej gamy produktów izolacyjnych z takich obszarów jak HVAC, zabezpieczenia ogniochronne, dachy płaskie, ściany działowe i zewnętrzne - w każdym przypadku należało spełnić bardzo wysokie wymagania UEFA. Restrykcyjne podejście do jakości materiałów budowlanych nie może dziwić przy budynkach, które przy każdym meczu są odwiedzane przez dziesiątki tysięcy kibiców, komentuje Tomasz Aramowicz, Dyrektor Sprzedaży ROCKWOOL Polska.

Rozwiązania firmy ROCKWOOL zdobyły uznanie projektantów, partnerów biznesowych oraz inżynierów. Dodatkowe światło na powody ich decyzji rzuca Andrey Boyko, Dyrektor Wykonawczy ROCKWOOL Ukraina: Mistrzostwa nie są rozgrywane co miesiąc, a budynek należy utrzymać cały rok - dlatego stadiony muszą posiadać niskie koszta eksploatacji. Jeśli dodamy do tego kwestie jakości materiałów i bezpieczeństwa, okazuje się, że nasze produkty pasują tu jak ulał.

Niepalne izolacje ROCKWOOL wykorzystano na wszystkich polskich stadionach, a także na Ukrainie, w Kijowie, Lwowie i Doniecku. Choć te inwestycje są najbardziej spektakularne, po produkty sięgano także przy budowie i renowacji pozostałej części infrastruktury dla kibiców: lotnisk, dworców, hoteli itp. Nagła rozbudowa zaplecza często przekłada się na problemy już po zakończeniu rozgrywek.

Za przykład może służyć Portugalia, której władze rozważają wyburzenie przynoszących straty obiektów z czasów EURO 2004. Dzięki mądremu budownictwu i dbaniu o koszty eksploatacji już na etapie projektu, nasze bezpieczne i rentowne stadiony mają szansę stać się wizytówkami miast na długie lata.

źródło i zdjęcie: ROCKWOOL

logo footer